Správy Samospráva

Na hlavnom ťahu Žiarom pribudli kamery: Prečítajú a uložia vaše EČV

Podľa primátora má osadenie kamier prispieť k zvýšeniu bezpečnosti v meste, najmä čo sa týka kriminality a organizovanej trestnej činnosti.

Ilustračný obrázok k článku Na hlavnom ťahu Žiarom pribudli kamery: Prečítajú a uložia vaše EČV
Zdroj: TASR

Vjazd a výjazd z mesta Žiar nad Hronom na Ulici SNP monitorujú kamery. Primátor Peter Antal informoval, že kamery, ktoré osadili pred niekoľkými dňami, riadi softvér zameraný na alfanumerické čítanie a ukladanie dát.

,,To znamená, že dokáže čítať evidenčné čísla vozidiel v danom smere jazdy a následne ich uloží do informačnej databázy s dátumom a časom prejazdu," vysvetlil Antal s tým, že takto vytvorená databáza umožní spracovanie rôznych štatistických analýz, ktoré dopomôžu k vytvoreniu objektívneho obrazu o dopravnej zaťaženosti jednotlivých vjazdov a výjazdov mesta.

Podľa primátora má osadenie kamier prispieť k zvýšeniu bezpečnosti v meste, najmä čo sa týka kriminality a organizovanej trestnej činnosti.

Náčelník Mestskej polície v Žiari nad Hronom Róbert Šiška pred časom v tejto súvislosti uviedol, že vďaka kamerám budú môcť analyzovať pohyb nákladných vozidiel v meste. Samospráva totiž už dlhodobo upozorňuje na neúmerné zaťaženie Ulice SNP prejazdmi nákladných vozidiel, pričom riešením by podľa nej bolo napríklad udelenie zákazu ich prejazdu týmto úsekom.

Na kúpu kamier sa mestu vlani podarilo získať dotáciu 10 000 eur z ministerstva vnútra. Ďalšie kamery by chceli podľa Antala v budúcnosti osadiť aj na uliciach Partizánska, A. Dubčeka či Priemyselná.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Foto: Ilustračné

Zdroj: TASR

Najčítanejšie