Martin Károly Basketbal

Na krok od postupu

Žiar nad Hronom - Víkendové zápasy dopomohli žiarskym mužom k možnému postupu do prvej štvorky v základnej časti súťaže. Rozhodne sa na budúci týždeň.

MUŽI:

Žiar – Michalovce 86:69 (20:19, 49:41, 68:54) Body: Jonás 19, Gašparík 17, Klátik 11

V sobotňajšom zápase muži ukázali bojový a pekný basketbal. Obrana bola veľmi agresívna, čo súperovi robilo veľké problémy. V útoku sme hrali trpezlivo, strieľali väčšinou na istotu z vypracovaných pozícií, čo nám nakoniec prinieslo vysoké a zaslúžené víťazstvo nad favorizovaným súperom.

Žiar – Košice 94:72 (28:11, 49:36, 79:57) Body: Klátik 25, Gašparík 21, Jonás 18

V druhom zápase proti najlepšiemu tímu v lige sme rozhodli o našom víťazstve už v prvej štvrtine, ktorú sme vyhrali 28:11. Darilo sa nám vo všetkých herných činnostiach, aj v obrane a útoku, z čoho súper bol veľmi zaskočený. Do polčasu síce znížil naše vedenie, ale tretiu štvrtinu sme zahrali vo vysokom nasadení a urobili dostatočný náskok, čo rozhodlo o našej veľmi dôležitej výhre. V posednej. štvrtine sa zápas iba dohrával a príležitosť zahrať si dostala kompletná lavička.

Zároveň pozývame všetkých fanúšikov športu a basketbalu v našom meste, aby 19.12. 2010 (nedeľa) prišli podporiť našich mužov do B.Bystrice v dôležitom a rozhodujúcom zápase.

tréner Jovica Kovinčić

Žiaci:

MBK Liptovský Mikuláš – MŠK Žiar nad Hronom 1. zápas 32:66 (18:27) Šouc , Supuka – 16, Valo – 10, Kadáši – 8, Košťál,Krč, Obert- 4 Bariak, Krajči – 2 2. zápas 36:72 (21:34) Obert – 25, Šouc – 16, Kadáši – 9, Valo – 8, Supuka 6, Košťál 4, Krč, Bariak – 2,

Po rozpačitom a zamrznutom úvode sme sa nakoniec dostali do tempa. V prvom zápase viazala súhra, boli sme pomalý.Druhý polčas sme už začali hrať svoju hru. To sa nakoniec odzrkadlilo aj na výsledku. Druhý zápas bol už v našej réžii. Vyšli aj pekné rýchle protiútoky. Naďalej máme slabiny v obrane a v doskakovaní pod košom. Za hru môžem pochváliť Jaroslava Supuka a Mateja Košťála, ktorí odviedli kus práce. V druhom zápase sa „zobudil“ Braňo Obert a svojou hrou prispel k víťazstvu.