Martin Károly Od Vás

Na maratóne v Prahe aj Trnavohorčan

V hlavnom meste ČR v Prahe sa v nedeľu, 9. mája uskutočnil 16. ročník medzinárodného atletického maratónu – Volkswagen Prague Marathon. Zúčastnil sa ho aj Michal Homola z Trnavej Hory.

Do cieľa 42 195-metrovej trate dobehlo rekordných 4848 mužov a žien z mnohých krajín, dosiaľ historicky najviac v maratóne na území ČR, SR i bývalého Československa. Medzi nimi bol aj 52-ročný Michal Homola z Trnavej Hory, na bežeckých podujatiach reprezentujúci aj Remeslo Strojal Žiar nad Hronom.

Vo svojom dvanástom maratóne dosiahol brutto čas 4:05:04, netto čas 4:00:54 a obsadil v absolútnom poradí mužov a žien 2418. miesto, čím sa dostal do prvej polovice výsledkovej listiny. V poradí mužov mu patrila 2159. priečka (dobehlo 4042), v kategórii mužov 50–54-ročných obsadil 226. miesto (dobehlo 402). Spomedzi 158 slovenských mužov dobehol 92. v poradí.

Víťazom sa v Prahe stal v rekorde podujatia Keňan Eliud Kiptanui v čase 2:05:39. Homola absolvoval v tomto roku už druhý maratón, v závere marca finišoval v cieli Bratislava ČSOB City Marathon. Jeho osobné maximum pochádza z Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach 2009 – 3:55:47.