Barbara Dallosová Správy Samospráva

Nad sezónou visí otáznik: Primátor Antal prehovoril o pláne s kúpaliskom

Či sa toto leto osviežime na plážovom kúpalisku, zatiaľ nevedno. Mesto sa ale rozhodlo staviť na optimistický scenár.

Ilustračný obrázok k článku Nad sezónou visí otáznik: Primátor Antal prehovoril o pláne s kúpaliskom
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk

Zatiaľ čo takto pred rokom sme vám prinášali informácie o tom, ako kúpaliská v regióne štartujú prípravu na sezónu, dnes je všetko inak. Rozsiahle pandemické obmedzenia sa dotkli všetkých oblastí. Vláda odštartovala ich postupné uvoľňovanie, kedy sa ale život na Slovensku vráti do pôvodnej podoby, presne nevieme.

Otáznik tak visí aj nad tohtoročnou kúpaliskovou sezónou. Primátor mesta Peter Antal oznámil, že mesto kúpalisko pod Šibákom aj napriek tomu pripravovať začne.

,,Po pondelkovom uvoľnení opatrení som včera vydal pokyn na prípravu kúpaliska na letnú sezónu. Ideme tak trochu do risku, keďže sa môže stať, že sa v prípade väčšieho počtu zistených prípadov vrátime o krok dozadu, avšak ak by sme až v mesiaci jún začali prípravné práce, kúpalisko by nebolo pripravené a teda nemohlo by sa v lete prevádzkovať," uviedol Peter Antal na svojom oficiálnom facebookovom profile.

Pandémia poznačí aj iné plánované projekty v Žiari nad Hronom. Mesto pozastavilo niekoľko investícií, odkladá sa aj termín dokončenia rekonštrukcie plavárne. Zrušených je tiež niekoľko plánovaných podujatí, medzi nimi i City fest v Parku Štefana Moysesa.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte Facebook Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie