Najklikanejšie články roka: Senzáciou bol Škriniar aj americká novinárka

Rok priniesol množstvo momentov. Žiarčania radi čítali o zaujímavých ľuďoch, dobrých nápadoch, ale chceli si aj zaspomínať... Prinášame prehľad toho, na čo sa v roku 2017 najviac klikalo.

Barbara Dallosová
Ilustračný obrázok k článku Najklikanejšie články roka: Senzáciou bol Škriniar aj americká novinárka
Zdroj: Dnes24.sk

Americká novinárka o našom regióne

V marci zarezonoval článok novinárky Erica Rosenberg vo Washington Post, ktorá v ňom opísala dojmy z návštevy našich končín. Ako sama hovorila, jej známi, ktorí Európu poznajú, jej odporúčali Slovensko preskočiť a vybrať sa rovno do Krakova. Američanka však nakoniec medzizastávku v našej krajine neľutovala a očarila ju Banská Štiavnica.

Americká novinárka o výlete v Štiavnici: Vyrazila aj napriek varovaniam…

Kremnická ferrata

Kremnický región sa popýšil atraktívnou turistickou novinkou. Via ferrata Komín, ktorú na jeseň otvorili v Kremnických vrchoch, sa pýši prívlastkom najnáročnejšia na Slovensku.

Pri Kremnici otvoria novinku pre odvážnych: Najťažšia ferrata na Slovensku! FOTO

Supertalent zo Žiaru

Po Majstrovstvách Európy B divízie U16 kontaktovalo mladého žiarskeho basketbalistu niekoľko agentov. Samuel Horváth si nakoniec vybral a vydal sa robiť nášmu mestu dobré meno v slnečnom Španielsku.

Supertalent zo Žiaru: Samo (16) dostal ponuku, aká sa neodmieta!

Virálne video s cestným pirátom

Na sociálnych sieťach sa šírilo video s husárskym kúskom vodiča na známom kruhovom objazde pri ŽIari. Cestného piráta zachytila kamera diaľničiarov a jeho husárskemu kúsku sa vyjadrila aj polícia.

VIDEO: Cestný pirát kruháčom pri Žiari doslova preletel, čo na to policajti?

Kotlebove dediny

Novembrové voľby posadili do kresla predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja Jána Luntera. V niekoľkých obciach v našom okrese dostal ale viac hlasov jeho rival Marian Kotleba.

Lunter jasný víťaz, ale… V týchto dedinách Žiarskeho okresu mal navrch Kotleba!

Keď Zlatý potok zachvátili plamene…

Motorest pri ceste medzi Žiarom a Kremnicou bol svojho času vychýreným podnikom. Od ničivého požiaru, ktorý ho takmer zrovnal so zemou, uplynulo pred niekoľkými mesiacmi 15 rokov.

15 rokov od ničivého požiaru: Pamätáte si ešte legendárny Zlatý potok? FOTO

Zuzka líči missky aj obyčajné maminy

Odborníčka na ženskú krásu má na konte už mnoho lukratívnych spoluprác. Stále ale líči aj obyčajné ženy a maminy zo Žiaru a okolia.

Hliníčanka Zuzka (28) líči aj známe tváre: Akého najhoršieho prešľapu sa ženy dopúšťajú?

Nenápadný chlapec, ktorý preslávil naše mesto

Raketová kariéra Milana Škriniara neušla ani zahraničným médiám. Prestížne talianske noviny píšu o jeho začiatkoch v Žiari, ktorý nazývajú ,,nekonečnou fabrikou"…

Miňo Škriniar preslávil aj svoje mesto: Taliani majú zo Žiaru senzáciu!

Nešťastný horský priechod sa dočkal

Cestu cez hlavný ťah pri Kremnici podmyla voda a odrezala ju pre všetku dopravu na niekoľko mesiacov. Termín otvorenia sa niekoľkoráz posúval, nakoniec, po vyše roku, prešli cez vynovený horský priechod prvé autá.

Vodiči sa dočkali: Úsek cez Kremnické Bane je otvorený, čo bude inak?

Sagan v Žiari

V lete hostilo naše mesto prestížne cyklistické preteky, na ktorých nechýbal ani Peter Sagan. Ten sa v žiarskej zasadačke rozhovoril o preteku, Tour de France, ale aj o osobnom živote.

Peter Sagan v Žiari: Prehovoril o pretekoch aj o tehotnej manželke, VIDEO

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame