Náš okres, to nie je len Žiar! 15 rýchlych otázok vám ukáže, ako dobre poznáte dedinky v okolí

Žiarska kotlina je väčšími i menšími obcami nahusto posiata. Ich názvy má už každý obyvateľ okresu zrejme pod kožou, ako dobre ich ale naozaj poznáte? Viete, kde ležia, koľko majú obyvateľov, alebo čím sú známe?

Barbara Dallosová
Ilustračný obrázok k článku Náš okres, to nie je len Žiar! 15 rýchlych otázok vám ukáže, ako dobre poznáte dedinky v okolí
Zdroj: Dnes24.sk

Okres Žiar nad Hronom. Cezpoľným sa pri tomto geografickom názve zrejme najskôr vybavia mestá Žiar nad Hronom a Kremnica. Ich okolie je ale poprepletané desiatkami menších i väčších dediniek. Ich názvy sa už tunajším dostali tak akosi pod kožu, čo ale o obciach nášho okresu skutočne viete? Otestujte sa s naším kvízom!

Ku každej otázke máte tri možnosti, správna je vždy len jedna. Avšak pozor, na odpoveď na každú otázku máte len 10 sekúnd. Ak nestihnete odpovedať do limitu, otázka bude hodnotená ako nezodpovedaná. Kvíz bude okamžite vyhodnotený a vy zistíte, na koľko otázok ste odpovedali správne.

Kvíz môžete kedykoľvek opakovať a vylepšovať si svoje skóre. Výsledok kvízu môžete jednoducho, jediným kliknutím, zdieľať na facebooku a pochváliť sa ním i vašim priateľom. Tak poďte do toho :)

Hrajte tu: 15 rýchlych otázok vám ukáže, či dobre poznáte dedinky v okolí Žiaru

Otestujte sa aj v iných oblastiach. Overte si, ako dobre poznáte Námestie Matice slovenskej, dominantu nášho mesta, históriu žiarskeho športu, známe osobnosti z nášho regiónu, či notoricky známe fakty o Žiari, alebo si overte, ako sa orientujete v našom meste v rýchlom FOTOKVÍZE.

Zdroj: Dnes24.sk