Barbara Dallosová Rôzne Správy

Našli ju v osade pri Žiari: Amia mala šťastie, na nový domov ale stále čaká, FOTO

Psíky, ktoré končia v žiarskom útulku, nebývajú vždy zdravé a veselé. Toto šteniatko je našťastie plné života, na druhú šancu ale stále čaká. Nezlomí vám srdce?

Ilustračný obrázok k článku Našli ju v osade pri Žiari: Amia mala šťastie, na nový domov ale stále čaká, FOTO
Zdroj: OZ Strážni anjeli

V žiarskom útulku končia psíky z niekoľkých, stále sa opakujúcich dôvodov. Do kotercov putujú zatúlanci z ulíc, zvieratá, ktoré prišli o majiteľov a veľmi často aj psíky odobraté z neďalekej osady.

Do poslednej kategórie sa patrí aj čiernobiela gulička, ktorá dostala meno Amia. Roztomilé šteniatko je na svete len približne dva mesiace a pre svoj nízky vek je zatiaľ umiestnené v dočasnej starostlivosti.

Pracovníci útulku zverejnili na sociálnej sieti sériu jej fotiek, ktoré zlomia srdce každému psíčkarovi. V útulku nie je výnimkou, že sú prírastky vyľakané, neisté alebo im nechutí jesť. Amia je ale šteniatko plné života. Pracovníci útulku ju opisujú ako odvážnu a nebojácnu psiu slečnu.

,,Je to proste osobnosť už v ranom veku. Preto je dôležitá správna a dôsledná výchova. Pre Amiu hľadáme človeka, ktorý už má s výchovou bull plemena skúsenosti. Bambuľka sa nachádza v dočasnej opatere v rodinke kde sú malé detičky aj iní psíkovia. Takže socializácia výborná. Ako každé šteniatko aj ona sa miluje maznať a mojkať. No a keď ju uvidíte, tak sa nedá odolať nepusinkovať ju," opisujú.

Amia je približne dva mesiace stará. Hoci je v súčasnosti naozaj maličká, treba počítať s tým, že v dospelosti môže dosiahnuť stredne veľký vzrast. Podmienkou adopcie je kastrácia pred alebo po prvom háraní. Na adopciu pôjde odčervená, očkovaná a čipovaná. V prípade záujmu kontaktujte OZ Strážni anjeli na tel. čísle +421948082206.

Keďže Amia je ešte drobček, na svojich nových majiteľov čaká v dočasnej starostlivosti. V kotercoch útulku je však mnoho ďalších psíkov, ktorí rovnako potrebujú milujúcu rodinu. Viac informácií o všetkých psoch určených na adopciu nájdete na facebooku OZ Strážni anjeli.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Rozkošná Amia na FOTKÁCH
9
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie