Nepremárnite posledný augustový víkend: To najlepšie v Žiari a okolí

Pracovný týždeň sa kráti a s ním aj posledný letný mesiac. Prinášame tipy, kde tento víkend nazbierať ešte niekoľko prázdninových zážitkov.

Barbara Dallosová
Ilustračný obrázok k článku Nepremárnite posledný augustový víkend: To najlepšie v Žiari a okolí
Zdroj: Dnes24.sk

Výročie obce Stará Kremnička

piatok až nedeľa, Stará Kremnička
Dedinka medzi Žiarom a Kremnicou toto leto oslavuje svoje 575. výročie. Bohatý program odštartuje už v piatok, grilovačkou a oldies zábavou na Kolišti. V sobotu sľubuje sériu vystúpení od rána až do večerných hodín a slávnosti zakončí slávnostná sv. omša.

Letné noci múz – Strašidlá na hrade

piatok o 19:00 až 22:00 hod., Mestský hrad, Kremnica
Na kremnickom hrade ožijú hrôzy minulosti a pripomenú návštevníkom desivé scény plné príbehov, legiend i reálnych udalostí z histórie Kremnice a okolia.

Skrat f štrku

piatok o 19:00 hod., Letný pavilón, Námestie MS, Žiar nad Hronom
Ďalší zo série letných koncertov v pavilóne, v poslednú augustovú nedeľu so skupinou Skrat f štrku.

Koncert: Conquet Band

piatok o 20:00 hod., Terasa pred Kinom Akropola, Kremnica
Swingový zážitok s pôvabnou speváčkou pred kremnickou Akropolou. Spev Patrícia Mlynáriková, basgitara Juraj Namešny, bicie Lukáš Baumnann, giitara Kajo Toma.

Otvorenie zrekonštruovaných kaskád v Krahuľskej doline

sobota o 11:00 hod., Krahuľská dolina
Zrekonštruované kaskády pri Kremnici sú nielen protipovodňovou ochranou, ale i turistickou zaujímavosťou. Po rekonštrukcii ich túto sobotu slávnostne predstavia verejnosti.

KINOTIP: Čiara

sobota o 19:00 hod., Kino Hron, Žiar nad Hronom
Nový slovenský film inšpirovaný skutočnými udalosťami. Kriminálny príbeh z pašeráckeho prostredia zo slovensko-ukrajinskej hranice sa odohráva v nedávnej minulosti – krátko predtým, než Slovensko vstúpilo do Schengenského priestoru.

Smiechtisko

nedeľa o 17:00 hod., Letný pavilón, Námestie MS, Žiar nad Hronom Niečo pre najmenších Žiarčanov. Smiechtisko je citlivá rozprávka o mieste, kde končia hračky, ktoré deti vyhodia do smetí. Keďže aj hračky majú srdce, trápi ich, že sa zrazu stali nepotrebnými. A tak sa rozhodnú, že nájdu deti, ktorým nebudú ľahostajné…

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame