Barbara Dallosová Rôzne Správy

Netradičná výzva žiarskych umelcov: V ťažkých časoch nám zahrajú pod oknami

Kapela sa rozhodla spestriť ľuďom dni, ktoré trávia doma. Koncertovať sa bude pod oknami za prísnych bezpečnostných opatrení. Ako to má celé fungovať?

Ilustračný obrázok k článku Netradičná výzva žiarskych umelcov: V ťažkých časoch nám zahrajú pod oknami
Zdroj: Janko Kulich & Kolegium

Janko Kulich so skupinou Kolegium sa po dohode s mestom Žiar nad Hronom rozhodli realizovať netradičnú hudobnú výzvu, ktorá spočíva v niekoľkých krátkych vystúpeniach pod oknami alebo balkónmi fanúšikov. Ako ubezpečujú hudobníci, vystúpenia budú prebiehať za prísnych bezpečnostných opatrení v rúškach, v bezpečnej vzdialenosti bez možnosti osobného stretnutia.

Iniciátori nápadu tak chcú oživiť dni ľuďom, ktorí sa v týchto pohnutých časoch zdržiavajú väčšinou doma. ,,Vieme, že bez kultúry sa nedá žiť, ale len prežívať," hovorí frontman Kulich.

Záujemcovia o súkromný mini koncert fokovej kapely sa majú muzikantom ozvať, napríklad do správy na ich Facebooku. Miesta, kde vystúpia, si budú vyberať. Vystúpenia budú prebiehať len v Žiarskom okrese vždy popoludní, podľa osobnej dohody.

Janko Kulich & Kolegium zároveň vyzýva ostatných žiarskych hudobníkov, aby sa k ich aktivite pridali. ,,Ste na ťahu!" odkazuje Kulich.

Iniciátori projektu zdôrazňujú, že koncerty nie sú masovými podujatiami a platia pre ne prísne bezpečnostné opatrenia. Dĺžka vystúpenia je maximálne dvadsať minút a umelcom bude pred každým koncertom odmeraná telesná teplota. Hudobníci musia odohrať vystúpenie v rúškach na tvári v dostatočnom rozostupe od seba a odstupe od divákov na oknách či balkónoch. Vystúpenia budú realizované bez osobného kontaktu s divákmi a v prípade zhromažďovania sa ľudí na mieste vystúpenia bude produkcia zrušená. Vystúpenia prebehnú pod dozorom Mestskej polície a uskutočnia sa zdarma.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte Facebook Dnes24.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie