Nina, Zdenko, len tak ďalej: Žiar má dvoch nových majstrov republiky

Žiarsky športový klub má dôvod na radosť. Do vysokej súťaže postavili len dvoch pretekárov, obaja však bez zaváhania vybojovali majstrovské tituly.

Barbara Dallosová
Ilustračný obrázok k článku Nina, Zdenko, len tak ďalej: Žiar má dvoch nových majstrov republiky
Zdroj: Karate Klub MŠK Žiar n. Hronom

Nina Jelžová a Zdenko Vanka pripisujú úspechy na účet svojho klubu pravidelne. Teraz sa im to podarilo opäť. Napriek tomu, že obaja zápasia v juniorských vekových katgóriách, na Majstrovstvách republiky (9.3.) v Dolnom Kubíne súťažili ako seniorskí športovci.

Na súťaži sa stretla takmer stovka najlepších slovenských karatistov z 34 klubov a svoju formu prišli doladiť seniorskí reprezentanti, ktorých onedlho čakajú seniorské Majstrovstvá Európy v Španielsku.

Ako vysvetľuje žiarsky tréner Ľubomír Striežovský, Karate klub MŠK Žiar nad Hronom postavil len dvoch pretekárov. Tí však však podali stopercentný výkon.

Nina je úradujúca juniorská a seniorská majsterka republiky, titul teda prišla obhájiť. ,,Ani tento rok v kategórii športový zápas senioriek nad 68 kg nenašla premožiteľku a stala sa tak druhý krát seniorskou majsterkou," konštatuje spokojne Striežovský.

Pre Zdenka Vanku to podľa slov trénera boli premiérové seniorské Majstrovstvá republiky. ,,Zdenko je úradujúcim juniorským Majstrom republiky a ani v seniorskej kategórii športový zápas do 75 kg sa nestratil, keď porazil všetkých svojich súperov a domov si odniesol titul seniorského Majstra republiky. Obom pretekárom ďakujeme za vzornú reprezentáciu mesta a klubu," dodáva tréner.

Zdroj: Dnes24.sk