Marek Pindeš Iné športy

Nitranky v play off porazili aj Žiarčanky

Volejbalová extraliga žien pokračovala v stredu súbojmi o umiestnenie.

UKF Nitra – Spišská Nová Ves 3:2 (-21, –22, 17, 23, 9) Stav série: 1:0,hrá sa na dve víťazstvá. Zápas trval 109 minút, rozhodovali: Tomčáni a Matúš, 100 divákov. **UKF: **D. Hradecká, L. Hradecká, Majchrovičová, Petranová, M. Stankovianska, Labaiová (libero: Révayová, striedali: V. Stankovianska, Firická, Hadžová, Urcikánová).

COP Nitra – MŠK Žiar nad Hronom 3:0 (15, 23, 22), stav série: 1:0, hrá sa na dve víťazstvá. Zápas trval 75 minút, rozhodovali: Sloboda a Patúc, 70 divákov. **COP: **Lukáčová, M. Salanciová, Janovcová, Hudecová, Drobňáková, Kubaliaková (libero: Nikmonová, striedala: Volfová).

V súboji o konečnú siedmu priečku privítali hráčky COP Nitra na domácej palubovke MŠK Žiar nad Hronom. Mladé Nitrianky mali stretnutie jednoznačne vo svojich rukách, keď Žiarčanky prevýšili takmer vo všetkých herných činnostiach. Zverenkyne trénera Lukáča sa ujali po hladkom víťazstve 3:0 vedenia v sérii 1:0 a o svojom triumfe môžu rozhodnúť už v sobotu na palubovke Žiaru nad Hronom.