Rastislav Búgel Šport

Nitrianske volejbalistky si poradili so Žiarom: Presvedčivá výhra domácich

Mladé volejbalistky COP Nitra si v skupine o 5. – 9. miesto hladko poradili s hráčkami Žiaru nad Hronom. Hosťujúcim hráčkam nedovolili uhrať ani jeden set.

Ilustračný obrázok k článku Nitrianske volejbalistky si poradili so Žiarom: Presvedčivá výhra domácich

Dobrá hra domácich

Už od úvodu zápasu sa domáce volejbalistky s chuťou pustili do svojich tabuľkových susediek. V prvom sete mali jasne na vrch volejbalistky domácej Nitry. Svoju príležitosť rovno aj využili. Po zmene strán sa do zápasu postupne dostávali aj hráčky Žiaru nad Hronom. Nitrianky však opäť strhli vedenie na svoju stranu a zaknihovali si aj druhý set v svoj prospech.

Vyrovnané tempo

V treťom dejstve sa hosťujúce volejbalistky pokúšali o malý zázrak. Hra sa viac vyrovnala a aj šancí na oboch stranách pribudlo. Väčšiu dávku hernej pohody a šťastia však mali domáce hráčky COP Nitra a tak si za stavu 3:0 odnášajú cenné víťazstvo v skupine o 5. až 9. miesto.

Volejbal : COP Nitra - Žiar nad Hronom