Správy

Nová Baňa žiada o finančnú injekciu: Chce obnoviť služby v bývalej nemocnici

820 000 eur. Toľko by chcela Nová Baňa dostať na vybudovanie zdravotníckeho strediska v objekte bývalej nemocnice.

Ilustračný obrázok k článku Nová Baňa žiada o finančnú injekciu: Chce obnoviť služby v bývalej nemocnici
Zdroj: TASR

Mesto Nová Baňa sa uchádza o prostriedky na vybudovanie Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti (CIZS). Nové stredisko by malo vzniknúť v objekte bývalej nemocnice.

Primátor Branislav Jaďuď uviedol, že v Novej Bani bola v prípade CIZS trochu špecifická situácia, keďže mesto nemá vlastné zdravotnícke stredisko. ,,Kedysi sme mali nemocnicu, ale tá skončila pred 15 rokmi. Areál nemocnice aj chod polikliniky v nej prešiel pod súkromného majiteľa," podotkol s tým, že práve z toho dôvodu malo mesto pri výbere potenciálneho partnera na vznik CIZS až tri možnosti.

Nakoniec sa poslanci zhodli na tom, že v prípade úspešnosti žiadosti vznikne CIZS práve v areáli bývalej nemocnice. ,,Ak získame dotáciu, tak sa nám podarí vybudovať nové priestory v budove, kde boli kedysi ambulancie. To je čelná budova paralelne s cestou pri vchode do areálu na ľavej strane, ktorá má rozsahovo až nadmernú veľkosť v rámci definovania CIZS, ale veríme, že bude podporená a postupne budeme vracať život do areálu, kde bola nemocnica," podotkol Jaďuď.

Podanie projektového zámeru, s ktorým sa Nová Baňa uchádza o viac ako 820 000 eur, zobrali na januárovom rokovaní mestského zastupiteľstva novobanskí poslanci na vedomie. Zároveň schválili členov správnej a dozornej rady plánovanej neziskovej organizácie, potrebnej na fungovanie CIZS. Mesto bude mať v oboch radách po dvoch členov.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie