Aktualizované Barbara Dallosová Správy

Nový termín otvorenia ťahu cez Kremnické Bane? Toto je odpoveď Slovenskej správy ciest

Vodičov pri mesiace uzavretom úseku prekvapila tabuľa s novým termínom otvorenia cesty. Pýtali sme sa Slovenskej správy ciest (SSC).

Ilustračný obrázok k článku Nový termín otvorenia ťahu cez Kremnické Bane? Toto je odpoveď Slovenskej správy ciest
Zdroj: TASR

Frekventovaný úsek pri Kremnici je uzavretý už niekoľko mesiacov. Cestu na Kremnické Bane (I/65) podmyla prívalová voda pri silných dažďoch ešte v lete minulého roka. Situácia, ktorú spôsobila živelná pohroma, sa dotkla vodičov, hromadnej dopravy i obyvateľov blízkych lokalít.

Slovenská správa ciest (SSC) odštartovala rekonštrukciu zničeného úseku v októbri 2016. Podľa zmluvy, ktorú zverejnila (SSC), zákazku dostali dodávatelia Kremnica – Metrostav, a.s., Praha a Líniové stavby, a.s., Bratislava.

Ako pred časom pre Žiar24 potvrdila vtedajšia hovorkyňa SSC Zuzana Hromcová, lehota výstavby je podľa zmluvy 380 dní od odovzdania staveniska, s dokončenými prácami sa teda počíta v novembri 2017.

Čitatelia nás upozornili, že na informačnej tabuli v blízkosti úseku sa objavil nový dátum, a to august 2018. Na situáciu sme sa pýtali priamo správy ciest.

,,Na informačnej tabuli bol pôvodne termín ukončenia podľa zmluvy o dielo so zhotoviteľom stanovený na 11/2017. Na rozhodnutí o nariadení vykonať zabezpečovacie práce na základe, ktorého bola stavba povolená (nahrádza stavebné povolenie) bol uvedený termín 08/2018. Preto sme dodatočne na pokyn stavebného úradu zmenili termín ukončenia na informačnej tabuli," uviedla súčasná hovorkyňa SSC Lucia Karelová.

Ako však ubezpečila Karelová, premávka bude spustená ešte v tomto roku. ,,Na budúci rok sa bude realizovať sanácia zosuvu, na čo bude vyblokovaný jeden jazdný pruh (cesta má tri pruhy – v dvoch bude obojstranná premávka)," doplnila Karelová.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie