Michal Paška Iné športy

O všetkom rozhodla excelentná druhá tretina

Hokejbalisti Mhbo Géci Liptovský Mikuláš v dnešnom zápase siedmeho kola najvyššej slovenskej súťaže zdolali na domácom ihrisku súpera zo Žiaru nad Hronom presvedčivo 6:3.

Úvodná tretina dôležitého stretnutia, v ktorom domáci hráči chceli zabodovať naplno, nepriniesla vážnejšie príležitosti a tak sa skončila bez gólov. V prostrednej časti hry to bola zo strany Liptovského Mikuláša excelentná partia, ktorú domáci na radosť divákov pretavili do štyroch gólov v sieti Žiaru nad Hronom. Tri presné zásahy za sebou zaznamenal Branislav Javorka.

Hostia nechceli kožu predať lacno a v tretej tretine sa im podarilo skorigovať na 5:3. V záverečných sekundách odvolali brankára, no ich nádeje pochoval gólom do prázdnej bránky Girgoško.

Mhbo Géci Liptovský Mikuláš – Sport Trend Žiar nad Hronom 6:3 (0:0, 4:0, 2:3) Góly: 19. Chovan (Girgoško, Fiala), 20. B. Javorka (Zrník), 21. B. Javorka (S. Javorka, Fiala), 30. B. Javorka (S. Javorka, Holbus), 36. Girgoško (Fiala, Teniak), 45. Girgoško (S. Javorka) – 32. Plandor, 38. Tkáč (Gáborík), 43. Tkáč (Mojžiš). **Liptovský Mikuláš: Puček – Zrník, Chovan, Fiala, Plevák, Holbus, B. Javorka, S. Javorka, Struhár, Hlavatý, Girgoško, Teniak, Balažovič. **Žiar nad Hronom: Gordík – Kamo, Gáborík, Pračka, Bodáľ, Heckl, Chrovič, Vallo, Šulek, Rutkay, Plandor, Mojžiš, Nemček, Matuška, Pastorok, Pluhár, Kukla, Tkáč.