Aktualizované Barbara Dallosová Správy Samospráva

O žiarskom kulturáku je rozhodnuté: Odpredaj je schválený, kam pôjdu útržené peniaze?

Žiarski poslanci odklepli odpredaj spoluvlastníckeho podielu Domu kultúry súkromníkovi. Primátor ozrejmuje podrobnosti.

Ilustračný obrázok k článku O žiarskom kulturáku je rozhodnuté: Odpredaj je schválený, kam pôjdu útržené peniaze?
Zdroj: Dnes24.sk

Na septembrovom (26.9.) rokovaní Mestského zastupiteľstva v Žiari nad Hronom schválili poslanci odpredaj spoluvlastníckeho podielu Domu kultúry na námestí spoločnosti EBG. Ide o firmu, ktorá v objekte už niekoľko rokov prevádzkuje strednú školu. Informuje o tom primátor Peter Antal.

Ako vysvetľuje primátor, ze Za 50 % vlastníckeho podielu mesto zinkasuje 600 tisíc eur, ktoré použije na plánované zariadenie pre seniorov v kaštieli a na rekonštrukciu kúrenia v kinosále Domu kultúry.

,,Mesto aj naďalej ostáva priamym vlastníkom tejto sály aj s príslušnými miestnosťami, ako aj zadaného traktu objektu Domu kultúry. V blízkej budúcnosti, po zrealizovaní rekonštrukcie, tak v Dome kultúry začneme organizovať oveľa viac kultúrnych podujatí alebo ju znova poskytovať študentom na konanie stužkových slávností," píše na sociálnej sieti Antal.

Zároveň zdôrazňuje, že mesto je stále polovičným spoluvlastníkom objektu a bez jeho súhlasu sa nebudú môcť diať akékoľvek zmeny.

,,Taktiež chcem povedať, že spoločnosť EBG je mimoriadne zodpovedným partnerom, ktorý od roku 2012, odkedy sa stal nájomcom, sa vzorne stará o priestory objektu a vykonal všetky rekonštrukčné práce, ktoré deklaroval. V Žiari nad Hronom zriaďuje Súkromnú strednú školu odbornú pedagogickú a od tohto školského roku aj Súkromnú obchodnú akadémiu," dodáva k výsledku hlasovania poslancov primátor.

Ako konkretizuje TASR, do vybudovania vykurovania v sále má ísť 100 000 eur z čiastky získanej z odpredaja a mesto tiež plánuje rekonštrukciu sociálnych zariadení, na ktoré vyčlení približne 26 000 eur z vlastného rozpočtu. Zvyšné prostriedky vo výške 500 000 eur chce použiť na realizáciu domova dôchodcov v prístavbe kaštieľa. Na výstavbu zariadenia chce mesto čerpať úver zo Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB). Aktuálne je podľa Antala žiadosť o úver v štádiu posudzovania.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie