Nedeľa 21. júl 2019 Daniel  18 °C
Barbara Dallosová Správy

Objavil sa v Žiari, Kremnici i okolitých obciach: Dotazník zisťuje, na čo by obyvatelia využili európske peniaze

Dotazník sa objavil na oficiálnych webových stránkach niekoľkých mestských i obecných samospráv v okrese. O čo ide?

Ilustračný obrázok k článku Objavil sa v Žiari, Kremnici i okolitých obciach: Dotazník zisťuje, na čo by obyvatelia využili európske peniaze
Zdroj: TASR

Organizácie so štatútom Miestnej akčnej skupiny (MAS) sa môžu uchádzať o finančné prostriedky na aktivity pre rozvoj regiónu. V našom regiónie pôsobí MAS Žiarska kotlina.

Momentálne sa uchádza o pridelenie prostriedkov zo štrukturálnych fondov EÚ, prostredníctvom ktorých chce financovať rozvoj služieb pre obyvateľov a infraštruktúry obcí a miest regiónu. Na určenie toho, na aké aktivity budú finančné zdroje z EÚ využívané, slúžia práve dotazníky. Cieľom združenia je totiž využiť získané zdroje tak, aby čo najviac pomohli vyriešiť chýbajúce služby a potreby samotných obyvateľov.

Dotazníky sa pýtajú napríklad na služby, ktoré obyvateľom v regióne chýbajú, na životné prostredie alebo na negatívne javy ako kriminalita, drogy, či nezamestnanosť. Dotazník tiež dáva vypĺňajúcemu priestor prispieť vlastným nápadom na skvalitnenie života v regióne.

Dotazník Miestnej akčnej skupiny a výzvu na jeho vyplnenie nájdete na oficiálnom webe miest Žiar nad Hronom a Kremnica, no i mnohých okolitých obcí.

O štatút MOS sa chce uchádzať i ďalšie zoskupenie obcí v regióne, písali sme tu: Starosta prišiel s nápadom: Sedem okolitých obcí sa má spojiť

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk