Rôzne Správy

Ocenenie obce pri Žiari: V tomto je neďaleká dedinka TOP

Ocenenie Združenia občanov miest a obcí Slovenska tento rok putuje do Žiarskeho okresu.

Ilustračný obrázok k článku Ocenenie obce pri Žiari: V tomto je neďaleká dedinka TOP
Zdroj: TASR

Ocenenie Zdravá otvorená moderná obecná samospráva za rok 2020 získala obec Trnavá Hora v okrese Žiar nad Hronom. Slávnostné udelenie ceny sa uskutočnilo v piatok v Ružomberku.

„Samospráva si ocenenie odniesla predovšetkým za aktívny prístup v informovaní občanov, zverejňovanie nad rámec zákona, otvorenú komunikáciu s občanmi a podporu komunitného, ale aj životného prostredia obce,“ konkretizoval predseda Združenia občanov miest a obcí Slovenska (ZOMOS) Peter Uhlár.

Podľa Uhlára združenie udelilo ocenenie pri príležitosti schválenia zákona o obecnom zriadení. Ide o cenu za proobčiansky prístup, aktívne zverejňovanie a podporu participácie v obciach do 5000 obyvateľov. Cieľom udeľovania ceny je motivovať menšie samosprávy k transparentnosti a zapájaniu občanov do správy vecí verejných. „Prvýkrát sme vyhodnocovali aj rebríček transparentnosti obcí, ktoré nie sú mestami alebo mestskými časťami a nemajú viac ako 5000 obyvateľov. Víťazom sa stala obec Banka z okresu Piešťany,“ doplnil Uhlár.

Cenu pre otvorenú samosprávu za rok 2020 vyhlásilo v rámci projektu „Zorientuj sa v samospráve“, podporeného ACF Slovakia, občianske združenie ZOMOS.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte Facebook Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie