Ilustračný obrázok k článku Očkovacie centrum už máme aj v Žiari: Koľko ľudí sa dočká vakcíny tento týždeň? FOTO
9
Galéria
Zdroj: BBSK

Očkovacie centrum už máme aj v Žiari: Koľko ľudí sa dočká vakcíny tento týždeň? FOTO

V priestoroch Mestského kultúrneho centra bude očkovanie prebiehať počas dvoch víkendových dní.

Správy Samospráva
Správy Samospráva

Očkovacie centrum už máme aj v Žiari: Koľko ľudí sa dočká vakcíny tento týždeň? FOTO

V priestoroch Mestského kultúrneho centra bude očkovanie prebiehať počas dvoch víkendových dní.

Ilustračný obrázok k článku Očkovacie centrum už máme aj v Žiari: Koľko ľudí sa dočká vakcíny tento týždeň? FOTO
9
Galéria
Zdroj: BBSK

V priestoroch Mestského kultúrneho centra v Žiari nad Hronom v sobotu začalo fungovať v poradí siedme Očkovacie centrum Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK_. Žiar nad Hronom sa tak pridal k Revúcej, Rimavskej Sobote, Breznu, Banskej Bystrici, Lučencu a Zvolenu, kraj tu pri očkovaní spolupracuje so zdravotníckym zariadením NovaMed. Informovala o tom Lenka Štepáneková, vedúca oddelenia komunikácie BBSK.

Prvých tisíc

Tento týždeň je podľa slov Štepánekovej pripravené zaočkovať spolu tisíc ľudí. V priestoroch Mestského kultúrneho centra bude očkovanie prebiehať počas dvoch víkendových dní,

„Očkovacie centrum v Žiari nad Hronom sme mali pripravené už niekoľko týždňov, pre chýbajúce vakcíny, ktoré krajom rozdeľuje ministerstvo zdravotníctva, sme však s jeho otvorením museli počkať. Toto očkovacie centrum sa nachádza v jedných z najlepších priestorov, pri ktorých zabezpečení nám veľmi flexibilne pomohlo mesto,“ povedal podpredseda BBSK Ondrej Lunter s tým, že celková týždenná očkovacia kapacita kraja je viac ako 55-tisíc ľudí.

Vicežupan zároveň vyzval ľudí, aby sa očkovania nebáli a na prihlasovanie využívali tiež portál nahradnici.sk, ktorý pre všetkých záujemcov o vakcínu zriadil Banskobystrický samosprávny kraj.

„Všetci, ktorí majú viac ako 18 rokov, sú z Banskobystrického kraja a majú o vakcínu záujem, sa môžu už dnes registrovať ako náhradníci na webe nahradnici.sk. Toto prihlasovanie neslúži ako náhrada za prihlásenie cez stránku ministerstva na riadny termín, ale pomáha využiť voľné vakcíny v prípade, že sa na termín nedostavia všetci uchádzači zaregistrovaní cez korona.gov.sk. Systém je nastavený transparentne a plne v súlade s platnou vyhláškou, teda nehrozí, že by tu mladší predbehli starších či ľudí so závažnými diagnózami,“ doplnil Ondrej Lunter.

Za účasti primátora

Ako pokračovala Štepáneková, pri príprave očkovacieho centra v Žiari nad Hronom, i ďalších očkovacích centier, kraj zabezpečil potrebné materiálno-technické vybavenie, nábytok, priečky, ochranné prostriedky a dezinfekcie, tiež softvérové vybavenie a ďalšie služby, ktoré sú s prevádzkou očkovacích centier spojené, ako zvoz odpadov či upratovacie služby.

Očkovací tím lekárov a sestier poskytlo zdravotnícke zariadenie NovaMed, ktoré už s krajom spolupracuje pri zabezpečovaní očkovania vo veľkokapacitnom centre v Banskej Bystrici. Na sobotnom otváraní očkovacieho centra sa zúčastnila aj jeho riaditeľka Ľubica Finďová, ktorá zároveň ako lekárka aj očkovala objednaných záujemcov.

Otvárania očkovacieho centra sa zúčastnil aj primátor Žiaru nad Hronom Peter Antal: „Otvorenie tohto centra sme avizovali už pred pár týždňami a som rád, že sa ho po obnovení dodávky vakcín podarilo spustiť. Dúfam, že očkovanie sa tu naplno rozbehne a bude oň stále väčší záujem. Začína sa tu s dvomi očkovacími dňami, ale verím, že kapacitu budeme vedieť postupne navyšovať. Aj my ako mesto urobíme očkovaniu propagáciu, aby sa život čo najskôr vrátil do normálnych koľají,“ povedal.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Aktuality zo Žiaru a okolia

V OBRAZOCH: Očkovacie centrum v Žiari nad Hronom
9
Galéria
Zdroj: BBSK
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Magazín