Parkovanie cez apku: Novinka v žiarskom centre naberá kontúry

V Žiari nad Hronom sa má po novom parkovať modernejšie. Zmeny sa dotknú 120 parkovacích miest v centrálnej mestskej zóne.

Ilustračný obrázok k článku Parkovanie cez apku: Novinka v žiarskom centre naberá kontúry
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk

Mesto Žiar nad Hronom je o krok bližšie k inteligentnému parkovaniu. Primátor Peter Antal pred časom avizoval, že parkovacie miesta v centre mesta vybavia snímačmi, vďaka ktorým budú mať vodiči aktuálny prehľad o voľných miestach. Podľa zverejnenej zmluvy to bude mesto stáť 21 686 eur, inštalované by mali byť už v najbližších týždňoch.

Ako sa uvádza v zmluve, pôjde o 120 parkovacích miest v centrálnej mestskej zóne. Predmetom zmluvy, ktorú mesto uzavrelo so spoločnosťou Orange Slovensko, je jednorazové zriadenie snímačov a ich uvedenie do systému, ale aj administračná webová aplikácia, mobilná aplikácia pre občanov a tiež možnosť platenia parkovného cez SMS či mobilnú aplikáciu.

Antal už pred časom pripustil, že vďaka snímačom budú môcť nastaviť aj model časového parkovania. Samospráve sa nepáči, že parkovacie miesta v centre, ktoré majú slúžiť krátkodobo pre obyvateľov a návštevníkov mesta, využívajú na dlhodobé parkovanie zamestnanci priľahlých inštitúcií.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR