Barbara Dallosová Krimi

Pestovatelia z marihuanového políčka sa postavili pred žiarsky súd

V našich končinách rezonuje prípad, kedy policajti našli pestovateľa na rozsiahlom marihuanovom poli. Dvaja obvinení muži sa postavili pred súd.

Ilustračný obrázok k článku Pestovatelia z marihuanového políčka sa postavili pred žiarsky súd
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk

O ich zásahu žiarskych kriminalistov v obci Badaň pri Banskej Štiavnici, pri ktorom policajti chytili pestovateľa priamo na políčku s rastlinou Cannabis, sme vás už informovali.

Ako neskôr k prípadu prezradili policajti, krajský policajný vyšetrovateľ obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi dvoch mužov vo veku 31 a 34 rokov z Levíc.

Tí podľa policajtov od apríla tohto roku v obci na políčku veľkom 5 × 16 metrov, ktoré bolo ukryté v hustom poraste, neoprávnene vysadili a následne spoločne vypestovali 19 zelených rastlín rodu Cannabis vysokých od 1,75 metra do 3 metrov.

Obvinení muži už majú za sebou súdne pojednávanie. Ako informuje portál noviny.sk, netrvalo to ani dve hodiny a súd rozhodol o väzobnom stíhaní mužov a obaja putovali rovno do ústavu na výkon väzby.

,,Podali sme sťažnosť, rozhodovať bude krajský súd a počkáme, ako rozhodne. Čakáme na výsledky expertíz a podľa toho sa nastavíme ďalšiu obranu," cituje portál obhajkyňu oboch mužov.

,,Podľa expertízy zo zaisteného množstva, čo je viac ako 31 kilogramov, po vysušení možno získať takmer 4,5 kilogramu suchého extraktu," dodáva k prípadu krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová s tým, že les ukrýval rastliny v hodnote viac ako 22 tisíc eur a mužom hrozia vysoké tresty.

FOTO zo zásahu: Policajti chytili pestovateľa rovno na políčku
13
Galéria

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie