Plavecký talent Karkuš: Fantastický úspech na šampionáte!

O fantastický úspech pre žiarske farby sa na majstrovstvách Slovenskej republiky v Štúrove sa postaral mladý plavecký talent, Alex Karkuš. Darilo sa aj Miške Rišňovskej, Ema Barančokovej a Kristíne Kminiakovej.

Vyvrcholením sezóny, počas ktorej sa plavci museli zúčastniť niekoľkých pretekov, aby splnili časové limity boli počas uplynulého víkendu 22.-24.júna 2012 Letné majstrovstvá Slovenskej republiky, ktoré sa konali v Štúrove na termálnom kúpalisku Vadaš. Medzi najlepších plavcov kategórie mladších žiakov s ročníkom narodenia 2000–2001 sa zo žiarskeho plaveckého klubu Delfín nominovali štyria plavci. „Napriek tomu, že naši plavci sú v nevýhode oproti ostatným, pretože netrénujú na 50m dlhom bazéne a nemajú možnosť trénovať dvojfázovo umiestnili sa na popredných miestach,“ komentuje úspech žiarskych plavcov, trénerka Martina Bartková.

Najúspešnejší bol Alex Karkuš, ktorý si v disciplíne 100m voľný spôsob s časom 1:09,00s vyplával 3.miesto a získal bronzovú medailu. V disciplíne 50m voľný spôsob mu tretie miesto ušlo o 40 stotín sekundy a umiestnil sa tak na peknom 4.mieste. Dve šieste miesta si vyplával v disciplínach 200m motýlik a 100m znak. V ostatných disciplínach sa umiestnil na 8., 11. a 12. mieste.

Darilo sa aj Miške Rišňovskej, ktorá si v disciplíne 400m polohový pretek umiestnila na 5.mieste. V ostatných disciplínach obsadila 19., 22., 23., a 29. miesto. Pekné umiestnenia si vyplávala aj Ema Barančoková, najúspešnejšia bola disciplína 50m voľný spôsob, kde obsadila 11.miesto. V ostatných disciplínach sa zaradila na 12., 14., 15., 18., 20. a 21. miesto. Kristíne Kminiakovej sa darilo najviac v disciplíne 400m polohový pretek, kde obsadila 9.miesto, v ostatných disciplínach sa zaradila na 17., 20., 22., 23., 25. a 28. miesto.

Tento pretek je psychicky aj fyzicky dosť náročný, pretože plavci plávajú od piatku do nedele, napriek všetkému podali skvelé výkony. Na úspechoch žiarskych plavcov sa podieľajú trénerky Martina Bartková a Miroslava Mesárošová. [color=#cc0000] Súvisiace články [link=http://www­.ziar24.sk/clan­ky?extend.132930_A–Karkus-%2812%29-si-vyplaval-6-striebornych-medaili]A. Karkuš (12) si vyplával 6 strieborných medailí[/link] [link=http://www­.ziar24.sk/clan­ky?extend.131059_Zi­arski-plavci-uspesni,–priniesli-medaily-a-cenne-body]Žiarski plavci úspešní, priniesli medaily a cenné body[/link] [link=http://www­.ziar24.sk/clan­ky?extend.126542_Del­fini-si-vyplavali-az-30-prvych-miest]Delfíni si vyplávali až 30 prvých miest[/link]