Po tomto sa už vianočnej nálade neubránite: 5 tipov na adventné koncerty v okolí

V predvianočnom strese sa hodí aspoň na chvíľku vypnúť a zamyslieť sa nad tým, o čom blížiace sa sviatky naozaj sú. Napríklad na adventnom koncerte...

Barbara Dallosová
Ilustračný obrázok k článku Po tomto sa už vianočnej nálade neubránite: 5 tipov na adventné koncerty v okolí
Zdroj: TASR

Od Vianoc nás delí už len niekoľko dní. A hoci zo všetkých strán počúvame priania pokojných sviatkov, vianočné prípravy môžu privodiť aj poriadny stres. Nechajte svoju myseľ odpočinúť a doprajte si trochu kultúry. Najbližšie dni prinesú do Žiaru nad Hronom aj Kremnice niekoľko adventných koncertov. Stačí si vybrať.

Adventný jazzový koncert

16. decembra o 16:00 hod., Hudobná a umelecká akadémia Jána Albrechta, Banská Štiavnica
Okúste adventný koncert trochu inak. V historickej Banskej Štiavnici si vychutnáme známe sviatočné melódie v jazzovom duchu.

Adventný koncert Kremnica

17. decembra o 18:00 hod., Kostol sv. Kataríny, Kremnica
Kremnický adventný koncert sa tento rok bude niesť v znamení folklórnych inšpirácií. Na koncerte sa predstaví hudobná skupina Banda a ženská vokálna skupina Vranky s programom adventných a vianočných piesní. Predvianočné odpoludnie začne už o 15:00 hod. hradnými mini trhmi.

Adventný koncert ZUŠ

18. decembra o 18:00 hod., Kostol Sedembolestnej Panny Márie (nový kostol), Žiar nad Hronom
Tradičný predvianočný koncert žiakov Základnej umeleckej školy Zity Strnadovej-Parákovej v priestoroch žiarskeho Kostola Sedembolestnej Panny Márie.

Mestský adventný koncert

19. decembra o 17:00 hod., Kostol Povýšenia sv. Kríža (starý kostol), Žiar nad Hronom
Mesto Žiar nad Hronom pozýva na Mestský adventný koncert opernej divy Ľubice Rybárskej a hostí v starom kostole. Vstup na koncert je voľný.

Vianočný koncert ZUŠ Kremnica

20. december o 17:00 hod., MsKC, Kremnica
Okrem tradičného koncertu na hrade chystajú v Kremnici aj podujatie plné sviatočnej atmosféry v réžii žiakov a pedagógov ZUŠ J. L. Bellu. Koncert si vychutnáme poslednú predvianočnú stredu.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame