Barbara Dallosová Správy Samospráva

Podrobnosti o vynovení žiarskej plavárne: Bufet pri bazéne aj plány so saunovým svetom

Žiarski poslanci schválili na svojom rokovaní materiál dôležitý pre rekonštrukciu krytej plavárne. Ako má športovisko po novom vyzerať?

Ilustračný obrázok k článku Podrobnosti o vynovení žiarskej plavárne: Bufet pri bazéne aj plány so saunovým svetom
Zdroj: TASR

Poslanci mestského zatupiteľstva Žiari nad Hronom sedeli na svojom júnovom (28.6.) rokovaní aj nad materiálom týkajúcim sa rekonštrukcie krytej plavárne. V rámci tohto materiálu poslanci naraz schválili niekoľko bodov, medzi nimi vykonanie diela eseročkou Technické služby, nájomnú zmluvu na rekonštrukciu, prijatie úveru či záväzok mesta dofinancovať náklady spojené s projektom.

Viacdráhový bazén

Ako na zasadnutí ozrejmil riaditeľ Technických služieb Igor Rozenberg, najnaliehavejšími boli stav bazéna a energetické náklady budovy. Plavecký bazén má mať po novom šesť miesto piatich dráh a bezbariérový vstup. Rekonštrukciou prejdú aj šatne, vstupná hala, sociálne zázemie, vzduchotechnika, osvetlenie a bufet.

,,Bufet už nebude na druhom nadzemnom podlaží ale dole, medzi chodbou a bazénom. Návštevníkom prinesie nový štandard. Jeho kapacita by mala byť 30 až 40 ľudí. Bude mať obsluhu aj priamo z bazénovej časti, takže návštevníci sa budú môcť občerstviť aj počas pobytu v bazéne," uviedol Rozenberg.

Saunový svet

Ako ďalej vysvetlil, sauna nie je predmetom rekonštrukcie, v rámci projektu sa upraví len esteticky. ,,Zaoberáme sa myšlienkou, ako so saunami naložiť v budúcnosti. Chceli by sme saunový svet, ale je to veľká investícia, nebolo to ani predmetom projektovej dokumentácie. Uvidíme, keď urobíme túto časť, či budeme mať prostriedky a budeme chcieť pokračovať. Možno to nebude hneď po rekonštrukcii ale o rok, o dva, možno o päť…" priblížil víziu saunového sveta Rozenberg.

Podľa predloženého materiálu bude projekt financovaný čiastočne prostredníctvom úveru vo výške jedného milióna eur a čiastočne priamo z rozpočtu. Naprojektované investičné náklady sú vo výške 3 528 215,3 € bez DPH (4 233 858,5 s D­PH). Spoločnosť SLOVALCO poskytne dar vo výške 500 000 € bez DPH (600 000 s DPH) a zostávajúca časť diela by nemala presiahnuť 2,25 milióna eur.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie