Futbal Šport

Pohronie štartuje zimnú prípravu: Kabínu opúšťa niekoľko mien

Pohroniu patrí v tabuľke po jeseni posledné dvanáste miesto. Nazrite do plánov trénera aj rozpisu prípravných zápasov na najbližšie týždne.

Ilustračný obrázok k článku Pohronie štartuje zimnú prípravu: Kabínu opúšťa niekoľko mien
Zdroj: TASR

Slovenský futbalový fortunaligista FK Pohronie plánuje absolvovať zimnú prípravu v domácich podmienkach. V januári sa nováčik Fortuna ligy predstaví aj v prípravných dueloch v rámci zimnej Tipsport ligy proti súperom z Česka.

Odpadne niekoľko mien

Pohroniu patrí v tabuľke po jeseni posledné dvanáste miesto. Z tímu trénera Mikuláša Radványiho odchádza Mateusz Zachara, David Hrnčár, David Kondrlík (na hosťovanie), Ján Sojka ukončil aktívnu činnosť, Lukášovi Tesákovi skončila zmluva, mohol by pokračovať ďalej v realizačnom tíme. Skončilo sa aj hosťovanie brankára Martina Vantrubu zo Slavie Praha.

,,Nepočítame ďalej s Michalom Klecom, Jakubom Sedláčkom a Marekom Bartošom. S ďalšími dvomi hráčmi ešte rokujeme o ďalšom zotrvaní v našom klube," povedal pre klubový web športový riaditeľ Miroslav Filipko.

Prioritou sú domáci hráči

Pohronie po odchode ôsmich hráčov bude musieť siahnuť po nových. ,,Je to nastavené tak, že prídu aj africkí hráči, čo je v štádiu rokovania. Ostatné posily budú zo Slovenska, prípadne Čiech, aby sme sa v jarnej časti vedeli spoľahnúť na overených hráčov, ktorých poznáme a vedia nám okamžite pomôcť. Samozrejme, hráči na skúšky budú aj z iných krajín, ale o ich pôsobení v klube rozhodneme na základe ich kvality. V prvom rade sa však chceme sústrediť na domácich hráčov, čo je aj filozofia klubu – opierať sa o slovenských hráčov. Sme slovenský klub a týmto smerom pôjdeme ďalej. Bolo to vidieť v posledných dvoch zápasoch, keď nastúpila čisto slovenská základná zostava. Takto sa chceme prezentovať na slovenskej futbalovej scéne," dodal Filipko.

Okrem Tipsportligy sa Pohronie v príprave stretne aj s Popradom, Jihlavou, Dubnicou a generálku na FL absolvuje 8. februára proti Podbrezovej.

Prípravné zápasy

  • 10. januára: FK Pohronie – MFK Karviná (1.ČL) o 13.00 hod. (v Ostrave, TIPSPORT Liga)
  • 18. januára: FK Pohronie – FC Baník Ostrava (1.ČL) o 13.00 hod. (v Ostrave, TIPSPORT Liga)
  • 21. januára: FK Pohronie – FK Prostějov (2.ČL) o 10.30 hod. (v Ostrave, TIPSPORT Liga)
  • 25. januára: FK Pohronie – FK Poprad (2. SL) o 11.00 hod. v Poprade
  • 29. januára: FK Pohronie – FC Vysočina Jihlava (2.ČL), o 13.00 hod v Jihlave
  • 1. februára: FK Pohronie – MFK Dubnica (2. SL) o 11.00 hod. v Dubnici
  • 8. februára: generálka FK Pohronie – FK Podbrezová (2.SL) o 11.00 hod. ihrisko Skalica

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie