Ľudovít Havra Futbal

Pohronie v Rimavskej Sobote neuspelo: Takto sa to odohralo

Pozrite si výsledky, strelcov, aktuálnu tabuľku, štatistiky a komentár k zápasu Pohronia A, ktoré reprezentuje náš región v II. lige.

Ilustračný obrázok k článku Pohronie v Rimavskej Sobote neuspelo: Takto sa to odohralo
Zdroj: Webnoviny.sk

II. LIGA

19. kolo – 23. 11. o 13.00 h:

Rimavská Sobota – Pohronie 1:0 (0:0)
Góly: M. Válovčan

Na veľmi ťažkom teréne hostia siahali po bode, ale nakoniec tesné víťazstvo patrilo domácim. Už v 4. minúte mal dve veľké šance domáci M. Kurák ale brankár hostí R. Packo ho vychytal. Domáci boli aj v ďalšom priebehu zápasu pohyblivejší, rýchlejší a vytvárali si tlak. V 25. minúte zachránil hostí na bránkovej čiare A. Úškrt, keď už bol R. Packo prekonaný. V 42. minúte pohrozilo aj Pohronie, keď to skúšal strelou pod brvno D. Urgela a z následného rohu sa hlavou nepresadil ani P. Abrahám.

Druhý polčas začali aktívnejšie domáci, ale J. Poliach ani J. Kostúrik neskórovali. V 65. minúte po nedorozumení na rohu šestnástky hostí medzi R. Packom a M. Sedliakom, R. Packov odkop vrátil s prehľadom do prázdnej brány z 30 metrov M. Válovčan a vsietil tak jediný a rozhodujúci gól zápasu. Hostia už o 3. minúty mohli vyrovnať, keď J. Sekerešovu hlavičku smerujúcu do „šibenice“ domáci brankár P. Kostolanský vyškriabal na roh. V nervóznom závere zahodil za domácich dobrú šancu M. Kurák a za hostí sa nechal zbytočne vylúčiť J. Sojka. Domáci si už potom v prevahe víťazstvo postrážil až do konca.

V nedeľu Pohronie privíta v poslednom jesennom kole posledný Liptovský Mikuláš a v prípade víťazstva by sa mohli posunúť na desiate miesto v tabuľke a zavŕšiť tak na nováčika pomerne úspešnú jeseň.

12 Liptovský Mikuláš 19 8 1 5 13 13:35

Ďalšie výsledky: L. Mikuláš – Trnava B (2:5), Dubnica nad Váhom – Prešov (0:2), Šaľa – Podbrezová (0:1), Šamorín – Senec (0:3), Michalovce – Bardejov (2:1)