Futbal Šport Správy

Pohroniu sa podaril šokujúci zvrat: V kabíne som zvyšoval hlas, vraví Ugela

Pohronie má za sebou stretnutie bohaté na dramatické zvraty. Ako hovorí tréner, na začiatku absolútne nič nefungovalo a hráči potrebovali aj trochu kriku.

Ilustračný obrázok k článku Pohroniu sa podaril šokujúci zvrat: V kabíne som zvyšoval hlas, vraví Ugela
6

Futbalisti Spartaka Trnava remizovali v nedeľňajšom dueli 4. kola Fortuna ligy na ihrisku nováčika FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 2:2. Hostia viedli už 2:0, o víťazstvo ale prišli v nadstavenom čase. O cenný bod sa napriek oslabeniu o vylúčeného Jána Noska postaral Patrik Abrahám. Trnave patrí v tabuľke tretie miesto, Pohronie je na 9. priečke.

Slová trénera i kapitána

Rastislav Urgela, tréner Pohronia: ,,Trnava bola v tomto zápase dominantnejším a lepším tímom. My sme v prvom polčase nehrali dobre. Vedeli sme, že súper je lepší v kombinácii a v rýchlej práci s loptou. Nám absolútne nič nefungovalo. Boli sme pomalí, nedôslední, prvé dejstvo bolo zlé, takže som musel cez prestávku v kabíne zvýšiť hlas. Spravili sme dve zmeny a do druhého polčasu nastúpili moji zverenci o niečo sebavedomejší, organizovanejší, i keď kvalita bola stále viac na strane hostí. Trnavčania viedli 2:0, no záver bol hektický. Ukázalo sa na našej strane srdiečko, nasadenie i efektivita. Po vylúčení Noska chlapci siahli na dno svojich síl a ja som na nich hrdý. Neviem či sme si zaslúžili tento bod, no vyšliapali sme si ho v hodine dvanástej."

Lukáš Pellegrini, kapitán Pohronia: ,,Cez prestávku sme si povedali v kabíne, že to takto ďalej nemôže ísť. V prvom polčase sme totiž neplnili pokyny, nebehali sme. Takže sme chceli hrať druhý polčas inak, aby sme sa mohli po zápase všetci pozrieť do zrkadla. Išli sme až na dno svojich síl a pomohli nám k tomu aj ľudia vrátane trnavských fanúšikov. Pred plným hľadiskom sa hrá totiž inak a to čo sme si predsavzali, sme do bodky aj splnili. Môj gól proti Trnave si veľmi cením, ďakujem Bohu, že mi to tam padlo."

4. kolo:

• FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa – FC Spartak Trnava 2:2 (0:1)
  • Góly: 72. Pellegrini, 90.+2 Abrahám – 43. Tavares, 71. Oršula. Rozhodovali: Dohál – Vorel, Ádám. ŽK: Nosko, Tesák – Tešija, Diogo, Lovat. ČK: 83. Nosko po 2 ŽK, 2602 divákov
  • Pohronie: Vantruba – Hatok (46. Zachara), Nosko, Bartoš, Tesák – Sedláček, Mazan (79. Župa), Pellegrini – Hrnčár, Blahút (46. Klec), Abrahám
  • Trnava: Rusov – Diogo, Turňa, Mitrea, Mesík – Dangubič (67. Oršula), Hailovič, Tešija, Lovat – Tavares (90. van Kessel), Sobczyk (79. Kelemen)

Priebeh stretnutia

V prvom polčase mali viac z hry hostia, častejšie sa dostávali pred bránku a vytvorili si aj niekoľko šancí. Prvú v siedmej minúte, keď Lovat z ľavej strany minul priestor žrdí. Po ňom mal veľa priestoru na šestnástke Dangubič, ale slabo zakončil. Veľkú príležitosť spálil v 23. minúte po centri Diogu v päťke Sobczyk, lopta mu podskočila a neposlal ju do bránky. O chvíľu na to sa otvoril priestor Dangubičovi, pálil z vyše dvadsiatich metrov a Vantruba končekmi prstov napokon loptu vytlačil nad brvno. Chvíle Pohronia prišli až v závere polčasu. Nebezpečný bol najprv priamy kop Pellegriniho, avšak pokutovom území nik z jeho spoluhráčov nedokázal zakončiť. Najväčšia šanca sa dostavila o pár sekúnd neskôr, center Hrnčára našiel pred bránkou Abraháma, ktorý z voleja strieľal tesne vedľa žrde. Potvrdilo sa pravidlo nedáš – dostaneš, prešla totiž iba minúta a ujala sa kolmá prihrávka Tešiju na Tavaresa. Trnavský legionár zakončil presne a pohotovo po zemi – 0:1.

Domáci tím na druhý polčas nasadil do hry dvoch nových futbalistov, najmä Zachara mal oživiť útok, no hostia i napriek tomu nepoľavovali smerom dopredu a neustále hrozili. Zaplnený štadión v Žiari nad Hronom však videl väčšiu šancu až v 69. minúte. Postarali sa o ňu hráči Trnavy, konkrétne po prihrávke Diogu striedajúci Oršula, z rohu šestnástky poriadne zamestnal Vantrubu. A napokon ho i prekonal o necelé dve minúty neskôr. Z rohového kopu sa totiž dostala lopta k Oršulovi za šestnástku, odkiaľ napálil nádherne do ľavého horného rohu – 0:2. Tento stav dlho netrval, pretože o ďalšiu minútu sa odhodlal k strele lavačkou na opačnej strane Pellegrini a rovnako spoza šestnástky poslal nechytateľný pozdrav Rusovovi – 1:2. Pohronie ožilo, ale gólové príležitosti neprichádzali. Stav mohol meniť hlavou hosťujúci kapitán Mitrea, Vantruba bol proti. V 83. minúte videl domáci stopér Nosko druhú žltú kartu, porúčal sa predčasne pod sprchy, no jeho spoluhráči to nevzdali. Bojovali až do konca a v nadstavenom čase vyrovnali. Po rohu Hrnčára sa hlavou presadil v šestnástke Abrahám a zariadil konečný výsledok 2:2.

Zdroj: YouTube.com