Barbara Dallosová Krimi

Policajti to verklíkujú dokola, no predsa... Vodič v meste nafúkal cez dve promile

Tentoraz to bolo priamo v Žarnovici. Vodič má na krku problém, šťastím však je, že ho policajti chytili skôr, než by sa stalo nešťastie.

Ilustračný obrázok k článku Policajti to verklíkujú dokola, no predsa... Vodič v meste nafúkal cez dve promile
Zdroj: Polícia SR - BB kraj

O opitom vodičovi, ktorého zastavili žarnovickí policajti, informuje Krajské riaditeľstvo PZ v Banskej Bystrici. Podľa krajských policajtov má muž (34) z Píly na krku obvinenie z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Vodič mal ísť podľa slov policajtov krátko po tretej popoludní (15.6.) po Potočnej ulici v Žarnovici, kde ale narazil na hliadku.

„Počas kontroly bol podrobený dychovej skúške, ktorá bola pozitívna. Nafúkal 2,04 promile alkoholu. Vodičovi obmedzili osobnú slobodu a v policajnej cele čaká na verdikt súdu,“ ozrejmuje polícia.

„Policajti zastavením tohto vodiča do bodky naplnili heslo pomáhať a chrániť, pretože jeho ďalšia jazda mohla nielen ohroziť nevinných, ale spôsobiť vážne následky a v najhoršom prípade tragédiu,“ konštatujú muži zákona.

V ten istý deň a neďaleko, na R1 medzi Žarnovicou a Novou Baňou, skončil v rukách polície aj ďalší vodič. Rovnako sa potužil alkoholom, tento však stihol aj spôsobiť dopravnú nehodu. Písali sme TU.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte Facebook Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie