Barbara Dallosová Basketbal Šport

Posledný zápas roka rozhodol: Na viac sme nemali, hovorí tréner Žiarčanov

Prehrou si Žiarčania zhatili šancu na dôležitý postup, za svoj posledný zápas sa ale rozhodne nemusia hanbiť. Tréner hovorí o obetavom výkone.

Ilustračný obrázok k článku Posledný zápas roka rozhodol: Na viac sme nemali, hovorí tréner Žiarčanov
Zdroj: BK MŠK Žiar n. Hronom

Posledné stretnutie v roku 2017 absolvovali muži BK MŠK Žiar nad Hronom na palubovke súpera z Lučenca. Žiarčanom šlo v súboji o veľa, hralo sa totiž o postup do prvej šestky prvej ligy. Ako zhodnotil tréner Karol Kučera, jeho zverenci síce nevyhrali, predviedli však sympatický výkon.

,,Vstup do zápasu nám nevyšiel podľa predstáv, sme keď nepresnou streľbou a nedôraznou hrou rýchlo pustili domácich do až dvadsaťbodového vedenia. Polčas sme prehrali 48:28. V druhom polčase sme po rozhovore v šatni zlepšili úspešnosť streľby a zvýšili sme aj dôraz pod oboma košmi," opisuje zvrat v hre Kučera.

Po motivácii medzi polčasmi dokázali Žiarčania znížiť stratu na súpera, žiaľ, nakoniec len na výsledných 13 bodov. ,,Na viac sme proti kvalitnému súperovi, posilnenému o viacerých extraligistov, reálne nemali," nedáva si tréner servítku pred ústa. Ako ale vzápätí dodáva, chlapi podali obetavý a bojovný výkon, za ktorý im patrí veľké poďakovanie.

,,Rovnako tak patrí všetkým hráčom obrovská vďaka aj za celý rok 2017, keď napriek svojim pracovným, študijným a rodinným povinnostiam, si vždy našli čas a energiu prísť na tréningy, alebo majstrovské zápasy nášho tímu," dodal na záver Kučera aj s prianím pekných sviatkov.