Barbara Dallosová Správy

Praktické INFO pre Žiarčanov: Okresný úrad poskytuje služby v novom klientskom centre

Ministerstvo spustilo do testovacej prevádzky klientske centrum, ktoré sa nachádza v budove Okresného riaditeľstva Policajného zboru na Chrástekovej.

Ilustračný obrázok k článku Praktické INFO pre Žiarčanov: Okresný úrad poskytuje služby v novom klientskom centre
Zdroj: TASR

Okresný úrad v Žiari nad Hronom poskytuje služby v novom klientskom centre. Ministerstvo vnútra (MV) SR spustilo v pondelok (2. 9.) do testovacej prevádzky klientske centrum, ktoré sa nachádza v budove Okresného riaditeľstva Policajného zboru (OR PZ) v Žiari nad Hronom na Chrástekovej ulici.

Ako informuje MV SR na svojej webovej stránke, priestory sú po rekonštrukcii, ktorá sa začala v apríli 2018.

Od apríla tohto roka poskytuje klientske centrum služby dopravného inšpektorátu a oddelenia dokladov. Od septembra sa služby centra rozšírili o agendy okresného úradu, a to služby osvedčovania listín a overovania podpisov, živnostenského podnikania, cestnej dopravy a pozemných komunikácií a starostlivosti o životné prostredie, a tiež o služby pozemkového a lesného odboru.

,,Žiarske klientske centrum je v poradí 58. z celkového počtu 79, ktoré MV SR plánuje zriadiť. V najbližšom období budú otvorené ďalšie – v Rimavskej Sobote, Prievidzi, Zvolene a Skalici," informuje ministerstvo.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie