Prázdniny v kremnickom múzeu: Čo všetko si deti vyskúšajú na vlastnej koži?

Kremnické múzeum pripravilo program na celé tri prázdninové týždne. Návštevníci sa môžu nielen prizerať, ale aj vyskúšať si zaujímavé činnosti.

Ilustračný obrázok k článku Prázdniny v kremnickom múzeu: Čo všetko si deti vyskúšajú na vlastnej koži?
Zdroj: TASR

Sériu tvorivých aktivít pripravilo pre všetky prázdninujúce deti Múzeum mincí a medailí v Kremnici. Aktivity, ktoré oživia prehliadku múzea, potrvajú počas troch prázdninových týždňov, od 19. februára do 10. marca.

,,V expozícii Líce a rub peňazí sa návštevníci môžu zoznámiť s historickými listinami a dobovým písmom, a dokonca si sami môžu vyskúšať dávny spôsob písania brkom. Zároveň môžu využiť svoju kreativitu pri tvorbe vlastného návrhu mince," informuje múzeum na svojej internetovej stránke.

Na Mestskom hrade si deti môžu vytvoriť odznak s motívom podľa svojej fantázie i sa zahrať s farbami pri veselých jarných maľovankách. Svoju tvorivosť môžu rozvíjať návštevníci výstavy Pôvab kameninových záhrad, ktorí sa zapoja do tvorivej dielne pod názvom Kreatívne kvety. Vyskúšať si môžu napríklad vytváranie kvetinových dekorov na hrnčeky a tanieriky či skladanie servítok. Okrem toho tu na deti čaká „hravý pokrovec" so zábavnými interaktívnymi hra­mi.

V galérii múzea práve prebieha multimediálna výstava Mať tak o koliesko viac!, inšpirovaná úspešným projektom animovaného seriálu a knihy pre deti. Na výstave si návštevníci môžu pozrieť premietanie rovnomenného zábavného animovaného seriálu o veľkých vynálezoch 20. storočia autorov tejto multimediálnej výstavy Dávida a Ivana Popovičovcov.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame