Barbara Dallosová Správy Video Komunálne voľby

Predvolebná primátorská diskusia v Kremnici: KOMPLETNÝ VIDEOZÁZNAM

Dvaja muži uchádzajúci sa o primátorský post v Kremnici sa stretli na jednom pódiu. Pozrite si najdôležitejšie momenty alebo rovno celý záznam z diskusie.

Ilustračný obrázok k článku Predvolebná primátorská diskusia v Kremnici: KOMPLETNÝ VIDEOZÁZNAM
10
Galéria

Novembrové komunálne voľby rozhodnú o tom, kto povedie slovenské mestá a obce. V Kremnici sa tento rok o primátorské kreslo uchádzajú traja kandidáti, a to súčasný primátor Alexander Ferenčík, knihovník Jaroslav Slašťan (obaja ako nezávislí) a ekonóm a analytik Martin Novodomec s podporou strán OĽaNO, SaS a KDH.

Muži bojujúci o hlasy Kremničanov dostali možnosť obhájiť svoje názory zoči-voči protikandidátom i samotným obyvateľom. Stalo sa tak v utorok podvečer (30.10.) v kultúrnom centre Akropola. V diskusii, ktorú v spolupráci s Akropolou organizuje portál Žiar24, sa nakoniec stretli dvaja z troch kandidátov.

,,Diskusia pred komunálnymi voľbami sa v Kremnici konala po tretí raz. Žiaľ, zároveň to bolo prvý raz, čo sa jej nezúčastnili všetci primátorskí kandidáti, a to nás veľmi mrzí," ozrejmuje spoluorganizátor Martin Károly s tým, že na pódiu chýbal kandidát Jaroslav Slašťan.

Kinosála v Akropole sa pred šiestou večer začala zapĺňať. Diskusiu viedol moderátor Adrián Kobetič. S prestávkami trvala dve aj pol hodiny a rozdelená bola do troch častí. Prvá sa niesla v duchu voľnej diskusie na tri pálčivé a aktuálne témy zo života v Kremnici – kúpalisko, prevádzka obchodného reťazca a turistický ruch.

Druhá časť diskusie poskytla priestor pýtať sa aj Kremničanom. Vo vstupnej časti Akropoly mohli svoje otázky ešte pred začiatkom ringu hádzať do osudia. Kandidáti potom odpovedali na vyžrebované otázky a niekoľko ďalších otázok padlo aj priamo z publika.

V tretej časti dostali obaja kandidáti po tri minúty, počas ktorých mohli obyvateľom povedať čokoľvek. Diskusiu ukončilo konfrontačné kolo, kedy mohol každý z kandidátov položiť dve otázky svojmu súperovi.

Pozrite si celý záznam z predvolebnej diskusie v kremnickej Akropole. Pre prehľadnosť uvádzame časovanie niekoľkých dôležitých momentov:
0:00 – 4:30 úvod
4:30– 26:50 Kúpalisko Katarína
26:50 – 49:56 Obchodné centrum
49:59 – 1:01:46 Turistický ruch v meste
1:01:46 – 1:34::30 Otázky občanov
1:34::30 – 1:41:31 – Voľný priestor pre kandidátov
1:41:31 – záver – Kandidáti si kladú otázky navzájom

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie