Prvý zápas roka Žiarčanom ukázal pravdu: V tíme chýbajú lídri, konštatuje tréner, FOTO

Kým ich rovesníci prádzninovali, žiarske basketbalové talenty nezaháľali ani medzi sviatkami. Žiarčania majú za sebou prvý zápas roka.

Barbara Dallosová

Po zimnej príprave (12 tréningových jednotiek) vycestovali starší žiaci MŠK BK Žiar nad Hronom na prvý zápas v roku za súperom do Prievidze (7.1.2017).

Vyrovnaná hra

Ako opisuje tréner Juraj Horváth, zápas sa od začiatku hral na vysokej úrovni a predovšetkým dominoval útok. Polčasové skóre 43:45 veštilo, že pôjde o vyrovnanú hru. Potvrdila to aj tretia štvrtina, ktorú Žiarčania vyhrali a so skóre 60:64 nastupovali do poslednej časti. Za túto hru si podľa Horvátha chlapci zaslúžia pochvalu, dianie na palubovke sa však v štvrtej štvrtine zvrtlo.

,,Od prvých minút štvrtej štvrtiny však na palubovke bolo len jedno družstvo, ktoré neustále napádalo, zdvojovalo rozohrávku súpera, agresívne a bez zábran vnikalo do koša, bojovalo o každú loptu. Bolo to družstvo MBA Prievidza, ktoré ukázalo Žiarčanom, že basketbal je predovšetkým kolektívna hra a nedá sa hrať bez srdca, sebazaprenia, bojovnosti a v neposlednej rade aj radosti z hry," opísal tréner žiarskych zverencov.

Chýbajú stabilní lídri

Na zvrat v zápase a zastavenie hráčov Prievidze nestačilo striedanie, oddychové časy ani pokyny od trénera. ,,32 stratených lôpt a len 12 získaných, 8 útočných doskokov. To všetko hovorí o nesústredení a nechuti sa pobiť o víťazstvo," konštatuje Horváth.

,,Družstvo je mladé a perspektívne, ale stále v ňom chýbajú stabilní lídri, ktorí dokážu podržať a viesť družstvo v ťažkých situáciách a to nielen v hernom prejave, ale hlavne v motivácii a povzbudení, vyburcovaní ostatných spoluhráčov. V najbližšej dobe bude práve toto naša priorita," zhodnotil tréner na záver a pridal poďakovanie hráčom za tréning počas sviatočného obdobia.

Drina, ktorú chalani absolvovali cez prázdniny, by sa mohla zúročiť v zápase proti Levičanom (17.1.) na domácej pôde, v žiarskej športovej hale.

Výsledky

  • MBA Prievidza – MŠK BK Žiar nad Hronom 83:69 (26:24, 43:45, 60:64, 83:69)
  • Body: Babiak Jakub 15 (1 trojka), Novák Marek 13, Kucej Hugo 11 (2 trojky), Golebiowski Matej 10 (7 doskokov), Grochal Marek 9 (1 trojka), Greguš Juraj 6, Kret Juraj 5.
  • Hrali: Balogh Boris, Švec Jakub, Király Pavel.
Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame