Nedeľa 21. júl 2019 Daniel  18 °C
Správy

Rekonštrukcia mosta pri mŕtvom ramene: Žiarčanov čakajú dopravné obmedzenia

Most ponad železnicu pri vjazde do Žiaru nad Hronom čaká rekonštrukcia. Dokedy potrvá a na čo sa majú vodiči pripraviť?

Ilustračný obrázok k článku Rekonštrukcia mosta pri mŕtvom ramene: Žiarčanov čakajú dopravné obmedzenia
Zdroj: TASR

Most nad železnicou na ceste I/9 v smere do Žiaru nad Hronom pre zlý stavebnotechnický stav zrekonštruujú. S prácami by sa podľa hovorkyne Slovenskej správy ciest (SSC) Lucie Karelovej malo začať ešte tento rok. Rekonštrukcia by mala byť hotová v roku 2020.

Karelová ďalej uviedla, že cena rekonštrukcie podľa rozpočtu stavby, spracovaného v rámci projektovej dokumentácie, je takmer 480 000 eur s DPH, financovaná bude z európskych zdrojov. ,,Výber zhotoviteľa je plánovaný v máji tohto roka," podotkla.

Podľa Karelovej sú stavebné práce na oprave mosta naplánované v troch etapách a vyžiadajú si aj dopravné obmedzenia. ,,V prvej etape je navrhnuté uzavretie pravej časti mosta v smere na Prievidzu. Doprava bude vedená striedavo v jednom jazdnom pruhu pomocou svetelnej signalizácie," priblížila.

V druhej etape uzavrú ľavú časť mosta a doprava bude presmerovaná na pravú, už zrekonštruovanú časť mosta, pričom bude vedená obojsmerne v dvoch jazdných pruhoch bez využitia svetelnej signalizácie. V tretej etape nebude pre práce cestná premávka obmedzená.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR