Barbara Dallosová Šport

Tentoraz naši pretekári za súpermi cestovať nemuseli. Naopak, do Žiaru pricestovali stovky športovcov. Tréner hovorí o rekordnej účasti. Pozrite, komu sa ako darilo.

Ilustračný obrázok k článku Rekordná účasť na turnaji v Žiari: Ako sa darilo našim na domácej pôde a kto si odniesol Pohár primátora?

Takmer 500 pretekárov

V sobotu (7.11.) hostil Žiari nad Hronom Majstrovstvá Stredoslovenského zväzu karate kadetov a juniorov a 1. kolo Pohára mládeže Stredoslovenského zväzu karate.

,,Súťaž bola otvorená a tak sa na nej zúčastnilo rekordných 462 pretekárov zo 44 klubov z celého Slovenska , čo svedčí aj o tom, že súťaž je kvalitne pripravená zo strany Karate klubu MŠK Žiar nad Hronom v spolupráci s MsKC Žiar nad Hronom a pretekári sa radi na ňu každoročne vracajú," hodnotí tréner Ľubomír Striežovský.

Pohár primátora v Žiari nezostal

Súčasťou súťaže bol aj Pohár primátora mesta, ktorý si tento rok odniesli karatisti z Kachi Nitra. V bodovacej súťaži po prvom kole sú na čele tabuľky naši karatisti z MŠK Žiar nad Hronom spolu s Kachi Nitra /44 bodov/, na chrbát im ale dýcha Športová škola karate Prievidza /43 bodov/.

V juniorských a kadetských kategóriách sa bojovalo o postup na decembrové Majstrovstvá republiky. Našim talentom sa opäť darilo. Tituly majstrov Stredoslovenského zväzu karate si vybojovali vo svojich kategóriách Aris Nikolas Čela, Nina Jelžová, Natália Rajčanová a Michal Výrostko. V žiackych kategóriách zostal bez prehry v súborných cvičeniach kata Šimon Sečkár. Celkovo si Žiarčania vybojovali 5 zlatých, 10 strieborných a 9 bronzových umiestnení.