Rekordne nízka nezamestnanosť na Slovensku: Ako to vyzerá v Žiarskom okrese?

Nezamestnanosť je momentálne vôbec najnižšia v novodobej histórii Slovenska. Zaujímalo nás, ako je to konkrétne v našom okrese.

Barbara Dallosová
Ilustračný obrázok k článku Rekordne nízka nezamestnanosť na Slovensku: Ako to vyzerá v Žiarskom okrese?
Zdroj: TASR

Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku v máji tohto roka dosiahla 7,35 %. Medzimesačne sa znížila o 0,39 percen­tuálneho bodu (p. b.) a medziročne klesla o 2,10 p. b.

Čísla sú rekordne nízko

Informoval o tom v utorok (20.6.) na tlačovej konferencii generálny riaditeľ Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVR) Marián Valentovič za účasti predsedu vlády SR Roberta Fica (Smer-SD) a ministra práce Jána Richtera (Smer-SD).

,,Nikdy v novodobej histórii Slovenska od roku 1992 nebola nižšia nezamestnanosť ako v máji 2017. Miera evidovanej nezamestnanosti v máji tohto roku bola nameraná (na úrovni) 7,35 %, pričom rekord sme mali v lete roku 2008, kedy miera evidovanej nezamestnanosti bola 7,36 %," povedal Fico.

Ako je na tom náš okres?

Posledná štatistika Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR) o vývoji nezamestnanosti za máj 2017 prezrádza, ako je to na území okresu Žiar nad Hronom.

V okrese Žiar nad Hronom bolo k máju zaregistrovaných 1 672 uchádzačov o zamestnanie. V rámci mesiaca ich pribudlo 209 a ubudlo 338. Ekonomicky aktívne obyvateľstvo v našom okrese štatistika vyčíslila na 23 577 obyvateľov. Miera evidovanej nezamestnanosti u nás činí 7,09 percenta.

Pre porovnanie, v susednom Žarnovickom okrese sa miera evidovanej nezamestnanosti v máji vyšplhala na 10,49 %, v Banskoštiavnickom okrese to bolo 12,03 %, v okrese Zvolen 6,28 % a v okrese krajskej Banskej Bystrice 5,19 %.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Odporúčame