Tlačové správy

Reštaurácia LUNA prichádza s ďalšou novinkou: Nedeľný BRUNCH, jedzte koľko vládzete! :)

Všetci labužníci a zároveň milovníci dlhšieho víkendového spania sa môžu tešiť na novinku, ktorú pre nich pripravila reštaurácia Luna. Od 1. júna 2014 začína každú nedeľu organizovať NEDEĽNÝ BRUNCH. Za bezkonkurenčnú cenu!

Ilustračný obrázok k článku Reštaurácia LUNA prichádza s ďalšou novinkou: Nedeľný BRUNCH, jedzte koľko vládzete! :)
Foto: DuPe -

Brunch je slovná hračka, ktorá vznikla z anglických slov Breakfast (raňajky) a LUNCH (obed). Jednoducho ich spojíme a vyberieme sa na „raňajkoobed“, teda neskoré raňajky spojené so skorším obedom.

Pre celú rodinu za super cenu, jedzte, koľko vládzete!

Nedeľný Brunch v Luna reštaurácii zahŕňa: široký výber pochúťok z medzinárodnej kuchyne v kombinácii s tematicky ladenými jedlami, podávaný formou švédskych stolov s heslom „najedzte sa do sýtosti“, detský bufet, domáci chlieb, pečivo, dezerty, welcom drink a nápoje.

Detský kútik v cene

V Luna reštaurácii sú k brunchu pridané navyše aj ďalšie služby pre najmenších. V detskom kútiku sa o deti postará šikovná animátorka, s ktorou sa bezpečne zabavia, počas tvorivých dielní si vyrobia rôzne výrobky, zatiaľ čo ich rodičia si vychutnajú jedlo a debatu pri ňom.

Tématicky zamerané nedele

Naše nedeľné brunche budeme vždy tematicky zameriavať,“ hovorí majiteľ reštaurácie Rastislav Kubáň. NEDEĽNÝ BRUNCH 1. júna sa bude niesť v znamení Medzinárodného dňa detí , preto nesmú chýbať najobľúbenejšie detské jedlá. Okrem brunchu si na tento deň Luna reštaurácia pre deti pripravila aj špeciálny program – Rozprávkovú cestu „STRATENÁ SNEHULIENKA“

Ďalšie témy, na ktoré sa môžete tešiť: „SUNDAY BRUNCH“, „BEER FEST“, v ktorom predovšetkým ulahodíme všetkým mužom a ockom k ich Dňu otcov. „ENGLISH BRUNCH“ – tak znie názov ďalšieho brunchu, v ktorom vám predstavíme anglickú kuchyňu. Talianska kuchyňa, kuchyňa starých mám, Vianoce v lete…to sú všetko témy brunchov, ktoré v rámci tohto roka zrealizujeme. Jednoducho povedané, máte sa na čo tešiť.

Brunch bude pre Vás pripravený v nádhernej kongresovej sále, o ktorú je už teraz – 6 mesiacov od otvorenia – obrovský záujem klientov na usporadúvanie školení, svadieb, stretávok, osláv…V súvislosti s oslavami, nedeľný brunch je veľmi výhodný prostriedok na oslávenie a pohostenie svojich priateľov, známych a rodiny napríklad na svoje narodeniny, alebo iný sviatok a to všetko bez starostí, v krásnom prostredí a za vynikajúcu cenu…

KEDY: Každú nedeľu od 10:30 – 14:30 hod.
KDE: Reštaurácia LUNA (kongresová sála)
ZA KOĽKO: dospelý 11,70€, deti od 2 – 6 rokov 4,50€ a dieťa do o 2 rokov grátis.
Parkovanie v areáli hotela je zadarmo.

V prípade záujmu prosíme, aby ste si stôl rezervovali dopredu na telefónnom čísle 0905 499 475 alebo na e-mailovej adrese marketing@hotelluna.sk.
Bližšie informácie o pripravovanej akcii sa dozviete aj na našej FB stránke www.lunacentrum.sk

Ako vznikol brunch?

Súčasnosť: Francúzi namiesto slova brunch uprednostňujú frázu phrase le grand petit déjeuner, teda veľké raňajky, alebo malý veľký obed.
Minulosť: So slovom brunch údajne prišiel ako prvý britský časopis Punch v roku 1895. Nazval tak nedeľné jedlo sobotňajších hýrivcov, flamenderov. Bolo to jedlo, anglická skorá nedeľná večera, pozostávajúca z ťažkých jedál a presladených koláčov.

Prečo si namiesto toho nedať radšej jedlo okolo obeda, ktoré sa začne šálkou čaju či kávy, kúskom chlebíka s dobrou pomazánkou alebo marmeládou, či inou drobnou chuťovkou, bude pokračovať ďalšími chodmi už hlavných jedál a ukončí sa výberom z rôznych dezertov? Odbremení vás od nedeľného skorého vstávania a urobí váš život krajším.

Brunch je podľa odborníkov v gastronómii predstaviteľom inej formy ľudského šťastia, spoločenského zbližovania sa. Dostane vás do dobrej nálady, utuží rodinné či priateľské vzťahy, zmetie preč starosti, obavy a problémy z predchádzajúceho týždňa.

Neskoré rodinné raňajky alebo skorší rodinný obed sa dajú absolvovať aj bez domáceho varenia, kopy špinavého riadu a unavenej maminy – bez zbytočných starostí – v dobrej, kvalitnej reštaurácii a za bezkonkurenčnú cenu. Hoci ide o anglosaskú tradíciu, postupne sa zakoreňuje už aj na Slovensku. Množstvo rodín už objavilo čaro Brunchu, ktorý sa stáva pozitívnym zvykom a ich pravidelným rituálom. 

Nedeľa – rodina – priatelia – dobrá nálada – výborné jedlo – krásne prostredie – oddych – žiadne starosti – výborná cena.

To je motto a cieľ, ktorého sa držia v reštaurácii Luna.

foto:ilustračné

Reštaurácia LUNA prichádza s ďalšou novinkou: Nedeľný BRUNCH, jedzte koľko vládz
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie