Robili čo mohli: Žiarskych kadetov zvalcovali starší a silnejší súperi, FOTO

Prvé stretnutia v sezóne boli pre žiarske talenty ťažkou skúškou. Tréner ale nezúfa.

Barbara Dallosová

Kadeti MŠK BK Žiar nad Hronom vo svojich prvých zápasoch celoslovenskej ligy vycestovali za súpermi do Serede a Nitry (8.10., 9.10.). Žiarske družstvo zostavené z prvoročiakov, s posilou len jedného druhoročiaka, malo čo robiť. Chalani v oboch zápasoch ťahali za kratší koniec a len ťažko konkurovali starším a fyzicky zdatnejším súperom.

Ako opisuje súboje svojich zverencov tréner Juraj Horváth, súperi dominovali vo všetkých ukazovateľoch. ,,Veľký podiel na vysokých prehrách mal až prehnaný rešpekt k súperovi, ktorý chlapcom zväzoval ruky. Z toho pramenilo nespočetné množstvo stratených lôpt, chybných prihrávok, ktoré súper hneď využil na ľahké skórovanie. Miestami sa však aj Žiarčania prezentovali pekným kolektívnym výkonom, po ktorom dokázali skórovať," vysvetľuje s tým, že vždy keď začali žiarski basketbalisti hrať individuálne a do postavenej obrany, spravidla sa to skončilo stratou, za ktorou nasledoval rýchly protiútok.

Hoci štart sezóny nebol pre kadetov zrovna šťastný, stále je to len začiatok. Ako na záver skonštatoval Horváth čaká ich veľa takýchto výziev, kde budú môcť ukázať, že basketbal hrať naozaj vedia.

Výsledky:

  • BK Lokomotíva Sereď – MŠK BK Žiar nad Hronom 84:46 (29:6, 47:20, 67:34)
  • Body: Babiak 12, Kotlárik 11 (7 ziskov), Novák 10, Kucej 5, Geguš 2, Grochal 2, Truben 2, Golebiowski 2
  • Hrali: Dekýš, Šonkoľ, Švec, Király
  • BKM SPU Nitra – MŠK BK Žiar nad Hronom 116:52 (24:15, 59:27, 91:37)
  • Body: Golebiowski 12, Kucej 9, Greguš 8, Babiak 7, Grochal 6, Novák 6, Kotlárik 4
  • Hrali: Dekýš, Truben, Švec, Lehotský, Király
Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame