Rozkopané ulice a sídliská: TOTO čaká Kremničanov počas leta

Kremničania si užijú horúce leto. Okrem toho, že v tomto roku si domáci ani návštevníci historického mesta neužijú obľúbené termálne kúpalisko, čakajú ich ešte aj rozkopané ulice.

Ilustračný obrázok k článku Rozkopané ulice a sídliská: TOTO čaká Kremničanov počas leta
Foto: Martin Károly / Zdroj: Dnes24.sk

V najbližších mesiacoch si budú musieť obyvatelia a návštevníci Kremnice zvyknúť na rozkopané ulice. Spoločnosť Stefe, ktorá je od januára tohto roka v meste novým dodávateľom tepla a teplej úžitkovej vody (TÚV), začne už v júli uskutočňovať modernizáciu tepelných rozvodov.

Obnova a výmena starých tepelných rozvodov na pokraji svojej životnosti bude prebiehať v dvoch etapách a bude trvať približne štyri mesiace. „V tomto období sa budú realizovať rozkopávky v sídliskových častiach mesta a priľahlých cestných komunikáciách­.Spoločnosť v rámci výmeny rozvodov zrealizuje investíciu vo výške 700.000 eur a obnoví rozvody s dĺžkou dva kilometre,“ uviedla Zuzana Navrátilová z akciovej spoločnosti Stefe SK.

Odstávky teplej vody nastanú podľa jej slov len v nevyhnutnom prípade, pričom ich dotknutým odberateľom vopred oznámia. „Spoločnosť Stefe prosí občanov mesta Kremnica o pochopenie a trpezlivosť,“ podotkla v tejto súvislosti.

Z dlhodobého hľadiska prinesie podľa spoločnosti táto obnova Kremničanom minimalizáciu tepelných strát, zefektívnenie dodávok tepla a stabilizáciu nákladov na teplo. Zamedzí sa tým aj výpadkom v dodávke tepla a teplej vody.

Teplo bude pre Kremničanov nielen efektívnou, ekologickou, ale aj spoľahlivou energiou. Výmena tepelných rozvodov je dlhodobá investícia, ktorá zabezpečí kvalitné a ekologické teplo pre Kremnicu minimálne na ďalších 50 rokov,“ dodala Navrátilová.

Foto:ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame