Barbara Dallosová Rôzne Správy

Rozkošné šteniatko so skvelou povahou: Ako to, že Mateo skončil v útulku? FOTO

Priateľský, poslušný, vhodný k deťom. Prírastok v žiarskom útulku dostal meno Mateo a chýba mu už len jediné - milujúca rodina.

Ilustračný obrázok k článku Rozkošné šteniatko so skvelou povahou: Ako to, že Mateo skončil v útulku? FOTO
19
Galéria
Zdroj: OZ Strážni anjeli

Šteniatka sú najroztomilejšie prírastky, aké sa do útulku v Žiari nad Hornom dostávajú, starostí s nimi však nie je málo. Drobci sú neposední, potrebujú pozornosť, v zmätku z nového prostredia často i kvílila od smútku. Mateo je ale iný prípad. Ako opisujú pracovníci OZ Strážni anjeli, čiernobiely fešák je na svoj vek veľmi šikovný, rozumný a poslušný psík.

„Stačí sa mu ešte trošku povenovať a raz dva sa naučí všetko čo treba. Ako každé psie dieťatko aj on je veľmi hravý, rád sa blázni a keď má náladu, tak aj aportuje. So psíkmi aj fenkami je kamarát, väčších sa trošku zo začiatku bojí, ale keď zistí, že mu nechcú ublížiť, tak sa osmelí,“ opisujú vďačnú povahu nového zverenca pracovníci útulku.

Približne päťmesačné šteniatko už na prvý pohľad nezaprie, že má v sebe niečo z jazvečíka. V dospelosti teda bude sotva po kolená. Mateo vie disciplinovane chodiť na vodítku, k ľuďom je veľmi priateľský a prítulný, nevadia mu ani detičky.

„Z Matyho bude naozaj super rodinný maznáčik. Chýba mu už len nájsť vytúženú rodinku,“ konštatuje OZ Stážni anjeli s tým, že Mateo pôjde na adopciu odčervený, očkovaný a čipovaný. Podmienkou adopcie je kastrácia v dospelosti, vo veku jedného roka.

Zlomil vám Mateo srdce? Pre viac informácii o ňom i o ostatných psíkov zo žiarskeho útulku volajte na +421948082206, alebo sledujte facebook OZ Strážni anjeli.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte Facebook Dnes24.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie