Správy

Rúška nosia aj sluchovo a mentálne postihnutí žiaci v Kremnici: Učitelia majú štíty

Učitelia by s rúškom nepochodili. Výklad počas vyučovania totiž prebieha posunkovaním s využitím mimiky.

Ilustračný obrázok k článku Rúška nosia aj sluchovo a mentálne postihnutí žiaci v Kremnici: Učitelia majú štíty
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Rúška v školských laviciach povinne nosia aj žiaci so sluchovým a mentálnym postihnutím. Pre študentov Spojenej školy internátnej v Kremnici platia rovnaké nariadenia epidemiológov ako pre iných, informoval riaditeľ školy Jozef Ličko.

„Naša škola vzdeláva sluchovo postihnutých a aj mentálne postihnutých žiakov. Ich postihnutie je vo väčšej miere ľahké, preto rúška budú používať všetci,“ vysvetlil Ličko. Učitelia zas počas výučby využívajú ochranný štít, nakoľko výklad prebieha posunkovaním s využitím mimiky.

„Podľa prvotného skríningu žiakov pri nástupe do školy vyhodnotíme, či je potrebné upravovať vyučovanie, ale predpokladáme, že bude prebiehať štandardne podľa rozvrhu,“ priblížil Ličko.

Spojená škola internátna má na internáte ubytovaných len päť študentov, podľa riaditeľa preto nebudú mať problém s ich prípadnou izoláciou. Vzhľadom na to, že má škola menej ako 100 žiakov, nemôže žiadať ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu o finančnú dotáciu. Z vlastných nákladov tak na zabezpečenie najmä hygienických nariadení vynaložili už viac ako 400 eur.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte Facebook Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie