Martin Károly Kultúra

Siedmeho mája sa opäť otvára sezóna na Ranči Nádej

Oproti známemu kaštieľu vo Svätom Antone je situovaný Ranč Nádej, ktorého cieľom je utužovať medziľudské a rodinné vzťahy, poskytovať oddych i príjemný pobyt v malebnom prostredí dediny pod Sitnom. Okrem ubytovacích kapacít ponúka aj výbornú kuchyňu.

/PR/ Na Ranči chovajú desať koní, ktoré sa pravidelne zúčastňujú westernových pretekov nielen v areáli Ranča. V príjemnom amfiteátri sa udialo už aj mnoho festivalov, alebo iných spoločenských a kultúrnych akcií. Návštevníci z celého Slovenska ale aj zo zahraničia sa radi vracajú na Ranč Nádej, stáva sa z nich jedna veľká rodina. Majiteľom Ranča Nádej vo Svätom Antone je Ondrej Binder, známa osobnosť nielen banskoštiavnického regiónu, podnikateľ a bývalý poslanec BB SK.

Z24: Z viacerých zdrojov sme počuli, že Ranč Nádej už nevlastníte, ale má iného majiteľa. Hovorí sa aj o pánovi Ľudovítovi Kaníkovi z Banskej Štiavnice… Ondrej Binder: – K tejto téme som sa vyjadril už niekoľkokrát. Níkdy som netvrdil, že Ranč Nádej vlastním. Mám ho v prenájme od Všemohúceho Boha. Ja a moja rodina. Pán Kaník má u mňa ustajneného koníka Oriona. Mal tu aj veľmi vzácne sedlo, ktoré žiaľ, bolo ukradnuté. Máme tu aj iné koníky. Napríklad najmladším prírastkom je miláčik detí, mulica Lotty, alebo poník Naďa.

Z24: Ako ste prišli na myšlienku vybudovania Ranča Nádej? OB: – Už ako malý chlapec som mal veľmi rád kovbojky, tu v okolí sme sa hrávali na kovbojov a Indiánov. Nuž a práve na tomto mieste stála kedysi ošípáreň, na ktorej sme rozbíjali obloky… Nuž po roku 1989 som si povedal, že je načase teraz začať budovať, tak sme po veľkom úsilí v rámci našej stavebno stolárskej firmy Binder, v ktorej sme spoločníci moja a rodina, vybudovali Ranč Nádej. A názov som dal podľa motta: Kto nestratí Nádej, ten má vždy nádej.

Z24: Čo pripravujete najbližšie? OB: Práve teraz, siedme mája v sobotu pripravujeme Otvorenie sezóny na Ranči Nádej. Program začína westernovými pretekmi o 13 tej hodine. Chýbať nebudú ani sprievodné podujatia. O 19 – tej hodine začína Country bál, bez tvdrého alkoholu a cigariet.

Ondrej BINDER sa narodil 11. 4. 1970 v Banskej Štiavnici. Od roku 1991 podniká v stolársko – stavebnej činnosti. V deväťdesiatych rokoch bol obecným poslancom vo Svätom Antone, v súčasnosti tiež zastáva funkciu obecného poslaca vo Svätom Antone. V roku 2005 bol zvolený za poslanca do Banskobystrického VÚC za okres Banská Štiavnica, kde pôsobil ako člen v Komisii podnikania a cestovného ruchu a tiež ako podpredseda Komisie športu a mládeže, bol jedným z iniciátorov jej založenia. Z postu poslanca BB SK odstúpil na protest, ako nesúhlas s niektorými praktikami jej bývalého vedenia.

aap web Ranč Nádej: http://www.rancnadej.sk/

Ranc Nadej
7
Galéria

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie