Kultúra

Šli by ste do múzea? Tým kremnickým sa môžeme prejsť aj virtuálne

Ruší sa plánovaný koncert aj noc múzeí. Kremnické múzeum ale predsa vychádza návštevníkom v ústrety. Prehliadku môžu absolvovať z pohodlia domova.

Ilustračný obrázok k článku Šli by ste do múzea? Tým kremnickým sa môžeme prejsť aj virtuálne
Zdroj: TASR

V čase, keď sú brány múzeí zatvorené, pozýva kremnické Múzeum mincí a medailí na virtuálnu prehliadku svojich expozícií. Milovníci numizmatiky a histórie si môžu online prezrieť numizmaticko-historickú expozíciu Líce a rub peňazí – Peniaze a medailérstvo v dejinách Slovenska a expozície Mestského hradu v Kremnici.

,,Virtuálna prehliadka ponúka návštevníkom stránky možnosť nahliadnuť do priestorov expozícií múzea a prostredníctvom informačných bodov sa zoznámiť s vybranými exponátmi, respektíve témami, ktoré expozície približujú," informuje múzeum na svojej internetovej stránke.

Návštevníkom prezradí niektoré zaujímavosti z dejín peňazí a medailérstva na území Slovenska, ale aj z histórie mesta Kremnica, jeho baníctva, hutníctva a slávnej kremnickej mincovne.

Múzeum zároveň informovalo, že vzhľadom na pretrvávajúcu mimoriadnu epidemiologickú situáciu sa neuskutoční Jarný koncert ani májové podujatie Noc múzeí a galérií.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte Facebook Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie