Marek Pindeš Iné športy

Spod Zobora bez úsmevu na perách

Volejbal extraliga ženy 4. kolo.

UKF Nitra – Žiar nad Hronom 3:0 (16, 15, 21). UKF Nitra: L. Hradecká, D. Hradecká, V. Stankovianska, M. Stankovianska, Rosenbergerová, Frindtová (libero Sabová, Petranová, Ružbaská).

Volejbalistky UKF Nitra privítali v športovej hale Olympia súperky zo Žiaru nad Hronom. Domáci tím nepoznal v prvých troch stretnutiach trpkosť prehry a v tejto sérii chceli zverenkyne trénera Henčeka naďalej pokračovať i v tomto zápase . Prakticky od začiatku stretnutia sa to nitrianskym vysokoškoláčkam aj darilo. Prvý set vyhrali 25:16 a v druhom sete dominovali najmä vďaka dobrému podaniu 25:15. V treťom dejstve sa Nitrianky nevyhli niekoľkým zaváhaniam, no ani to Žiarčanky nedokázali využiť a pod Zoborom napokon prehrali 3:0. Domáce hráčky si vďaka tomuto víťazstvu udržali vedúcu pozíciu v tabuľke. Keďže rovnako úspešné boli aj Zverenkyne trénera Lukáča, ktoré vyhrali v Spišskej novej Vsi 3:2, nedeľný súboj medzi oboma nitrianskymi družstvami, ktorý je na programe o 17:00 v športovej hale Olympia sľubuje zaujímavý volejbal o pozíciu lídra extraligovej tabuľky. ** Ostatné výsledky:** Spišská Nová Ves – COP Nitra 2:3, Žilina – Pezinok 0:3 , Senica – Spoje Bratislava 2:3.

1. UKF Nitra 4 4 0 12:2 8
  2. COP Nitra 4 4 0 12:4 8
  3. Sp. N. Ves 4 3 1 11:7 7
  4. Pezinok 4 2 2 7:8 6
  5. Žilina 4 1 3 6:10 5
  6. Žiar n/Hr. 4 1 3 5:9 5
  7. Spoje 4 1 3 6:11 5
  8. Senica 4 0 4 4:12 4