Rôzne Správy

Spoplatnené trate na Skalke: Budú bežkári platiť aj tento rok?

Spoplatnenie bežkárskych tratí, ktorých je na Skalke približne 55 kilometrov, zaviedlo mesto Kremnica v polovici uplynulej sezóny.

Ilustračný obrázok k článku Spoplatnené trate na Skalke: Budú bežkári platiť aj tento rok?
Zdroj: TASR

Aj tento rok budú na Skalke na úpravu bežeckých tratí prispievať aj samotní bežkári. Spoplatnenie bežkárskych tratí zaviedlo mesto Kremnica v polovici uplynulej sezóny. Keďže sa to samospráve osvedčilo, vo vyberaní príspevkov chce pokračovať aj túto sezónu.

,,Ten model, ktorý sme zaviedli vlani, sa vcelku osvedčil, aj výber bol v slušnej výške. Práve minulý štvrtok sme osádzali na Skalke kontajner so sociálnymi zariadeniami," priblížil primátor Kremnice Alexander Ferenčík s tým, že bol zakúpený z vyzbieraných prostriedkov.

Už pri zavádzaní poplatkov totiž samospráva avizovala, že vybrané prostriedky budú účelovo viazané s cieľom zlepšiť podmienky pre návštevníkov Skalky a bežeckého lyžovania. Z ďalšieho výberu tak chce samospráva zakúpiť trojkontajner, ktorý by mal slúžiť ako šatne. ,,Administratívne pracujeme aj výstavbe jazierka, ktoré budeme využívať na zasnežovanie inline okruhu," dodal o ďalších plánoch v lokalite Ferenčík.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie