SPORT TREND po základnej časti na tretej priečke

Dva posledné zápasy základnej časti I. SHBL – STRED (pôvodne I. BBHBL) odohrali v nedeľu 17.4.2011 hráči hokejbalového klubu SPORT TREND. Okrem odloženého kola bolo potrebné dohrať aj odložený zápas 3.kola s ďalším žiarskym tímom Lavíny. Časová tiese

Prvý zápas by sa dal nazvať aj žiarskym derby. Stretli sa v ňom hráči, z ktorých väčšina nastupovala za extraligový tím SPORT TREND v premiérovej sezóne a v banskobys­trickej prvej lige hrajú v rôznych kluboch. SPORT TREND nastúpil do zápasu s cieľom šetriť sily aj na ďalšie stretnutie, to však priebeh zápasu nakoniec nedovolil. Začiatok zápasu patril Lavínam, ktoré si hneď na začiatku vytvorili niekoľko zaujímavých šancí. Svoju prevahu pretavili úvodným gólom, o pár minút na to pridali aj druhý a zdalo sa, že sa celý zápas bude odohrávať v ich réžii. Druhá tretina však už priniesla vyrovnanejší priebeh. Hráči SPORT TRENDu sa začali viac tlačiť k súperovmu brankárovi, čoho výsledkom bol jediný gól v tejto časti hry, aj napriek tlaku v jej závere, ktorému veľmi dobre chytajúci brankár Lavín Žiliak odolal. V tretej tretine už bolo badať únavu na oboch stranách. V závere zápasu sa naskytla Lavínam príležitosť hrať presilovú hru, ktorú však nevyužili a paradoxne v nej inkasovali vyrovnávajúci gól. O zápase tak rozhodli samostatné nájazdy, v ktorých sa predviedli predovšetkým obaja brankára. Jediný gól padol až v štvrtej sérii a dva body za víťazstvo si tak po výsledku 2:3sn odniesli Lavíny. Po ukončení tohto duelu pokračoval SPORT TREND v ďalšom zápase, v ktorom si zmeral sily s banskobystrickým tímom Plej Bojs bojujúcim o play off. Zápas bol poznačený vyčerpanosťou žiarskych hráčov, ktorí za súperom po kondičnej stránke výrazne zaostávali. Z toho vyplynuli aj inkasované góly, navyše nedokázali premeniť množstvo šancí, ktoré si vytvorili a prehrali tak pomerom 1:4. Aj napriek dvom prehrám v posledných dvoch zápasoch základnej časti , žiarsky SPORT TREND ako nováčik prvej ligy (minulú sezónu si vybojoval postup z druhej ligy,) obsadil tretiu priečku, čo mu zaručuje postup do play off a v nadstavbovej časti ešte odohrá päť zápasov s družstvami z prvej šestice, po ktorej sa rozhodne o štvrťfinálových dvojiciach.

DOHRÁVKA – 2. kolo – 17.04.2011 SPORT TREND Žiar nad Hronom – Lavíny Žiar nad Hr. 2:3sn (0:2, 1:0, 1:0 – 0:1) Góly: Uhrovič, Šulek (Vallo) Zostava: Michaleje – Valko K., Šulek, Záhorec – Vallo, Považanec, Uhrovič, Pluhár DOHRÁVKA – 3. kolo – 17.04.2011 SPORT TREND Žiar nad Hronom – HbK Plej Bojs B. Bystrica 1:4 (0:1, 0:2, 1:1) Góly: Považanec Zostava: Michaleje – Valko K., Šulek, Záhorec – Vallo, Považanec, Uhrovič, Pluhár