SPORT TREND prišiel o body v závere zápasu

V 13.kole Slovenskej hokejbalovej extraligy odohral SPORT TREND Žiar nad Hronom zápas v Bratislave proti Profis Sharks. Duel, do ktorého išli Žiarčania so snahou získať nejaké body sa odohral na ihrisku, kde robil problémy obom tímom najmä mokrý šmyk

Úvodná tretina mala opatrný priebeh. Niekoľko šancí, ktoré si vytvorili obä družstvá, ustrážili brankári. V druhej tretine sa naskytla domácemu družstvu presilová hra, ktorú jeho hráči využili strelou spomedzi kruhov. Podobná možnosť sa naskytla aj žiarskemu tímu v početnej prevahe 5:4 a po ďalšom útočnom faule si hostia zahrali presilovú hru o dvoch hráčov, ktorú využil Pukač po samostatnom prieniku cez bratislavskú obranu. Tretia tretina mala spočiatku podobný priebeh ako doposiaľ odohraný priebeh zápasu. Rozhodnutie o zápase prišlo v závere stretnutia po zbytočnom faule žiarskeho hráča. Vyhadzovanú loptičku z obrannej tretiny zachytil hokejkou, ktorá bola v diskutabilnej výške, na modrej čiare bratislavský obranca, nastrelil ju pred brankára a odrazenú ju do siete hostí zasunul domáci útočník. V ďalšom priebehu hry pridali domáci aj tretí gól a o zápase bolo rozhodnuté. V závere Žiarčania ešte odvolali brankára, avšak gól nepadol, a tak sa stretnutie skončilo pomerom 3:1.

Žiarsky tím prišiel už v druhom zápase po sebe o dobrý výsledok v závere tretej tretiny svojou nedisciplinova­nosťou a neschopnosťou stmeliť sa ako kolektív. Navyše počas celého zápasu jeho hráči ustavične komentovali rozhodnutia arbitrov, ktorí púšťali tvrdšiu hru na oboch stranách, čo výrazne oplyvnilo pohodu v tíme a svojim spôsobom aj rozhodlo o výsledku tohto duelu. Nezanedbateľným nie je ani fakt, že už v druhom zápase po sebe sa strelecky nepresadili útočníci.

Profis Sharks Bratislava – SPORT TREND Žiar n/Hronom 3: 1 (0:0,1:1,2:0) Góly: Giba, J.Michalička, Zemeš – Pukač

Zostava: Gordík – Pukač, Homola, Záhorec, Pračka, Kotyk, Strohner, Darmo – Šulek, Vallo, Hronec, Nemček, Mokroš, Pluhár, Uhrovič, Považanec, Valko T.

Ostatné výsledky: DT Žirafa Pov. Bystrica – HBK 87 Skalica 3:6, HBK Kometa Vrútky – MHBO Liptov 9:4, ŠKB Izoglobal Kappa Martin – ŠK 98 Pruské 3:1, LG TPS Bratislava – HBK Nitrianski rytieri Nitra 4:5, HBC Žirafa Žilina – Reebok Ružinov Bratislava odložené na 5.12.