Sťažnosti sa kopili, mesto zakročilo: Na tejto žiarskej ulici už nezaparkujete, FOTO

Pozdĺž chodníka na jednej zo žiarskych ulíc parkovali tamojší, ale aj návštevníci neďalekých obchodov. Po novom by sa to vodičom nemuselo oplatiť...

Barbara Dallosová

Na novú zákazovú značku vo frekventovanej časti mesta nás upozornila naša čitateľka. Zákaz zastavenia na okraji vozovky pribudol na Ulici J. Hollého, ktorá sa križuje s cestou vedúcou k takzvanému retail boxu s niekoľkými obchodnými prevádzkami. Parkovať rovnobežne s chodníkom boli zvyknutí obyvatelia blízkych domov, no v prípade plného parkoviska pred obchodným centrom i jeho návštevníci.

Ako uviedol vedúci Kancelárie primátora mesta Martin Baláž, vozovka na tejto ulici nie je dostatočne široká na prejazd dvoch áut v obojsmernej premávke, a to v časti od križovatky od Dr. Jánského po koniec výjazdov z protiľahlých garáží.

,,Dochádzalo často ku kolíznym situáciám najmä v časti križovatky od Ul. Dr. Jánského. Už samotné parkovanie na okraji tejto vozovky bolo porušovaním platnej vyhlášky," vysvetlil Baláž s tým, že mesto krokom reagovalo na opakujúce sa sťažnosti vodičov a na tento problém v minulosti upozoroňovali aj žiarski poslanci.

,,Neubudlo žiadne parkovacie miesto, keďže sa o žiadne miesta na parkovanie nejednalo, autá doteraz zaberali pravý okraj vozovky," dodal Baláž. Ako ale vidno na záberoch z dotknutého úseku, niektorí vodiči si na novinku zrejme ešte nezvykli a popri chodníku aj napriek zákazovej značke parkuje zopár previnilcov (FOTO v galérii).

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame