Správy

Štiavničania budú mať nový atletický štadión: Kedy by mal byť hotový?

Nový atletický štadión vznikne rekonštrukciou už existujúceho futbalového štadióna. Mesto si na jeho výstavbu vezme úver.

Ilustračný obrázok k článku Štiavničania budú mať nový atletický štadión: Kedy by mal byť hotový?
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Banskoštiavnickí poslanci schválili spolufinancovanie vybudovania atletického štadióna. Mesto si na jeho výstavbu zoberie úver.

Banská Štiavnica ešte v roku 2019 získala od Slovenského atletického zväzu dotáciu vo výške 250.000 eur. Podmienkou bolo spolufinancovanie projektu samosprávou v minimálnej výške 40 percent rozpočtu výstavby. Slovenský atletický zväz tiež požadoval, aby štadión spĺňal technické požiadavky IAAF a slúžil na prípravu kvalitných reprezentantov atletických disciplín. „Rozpočet na výstavbu štadióna dosahuje výšku 645.913,32 eura, z čoho mesto formou úveru zaplatí takmer 396.000 eur,“ informuje mesto v materiáloch, ktoré poslanci schválili na ostatnom mestskom zastupiteľstve.

Nový atletický štadión vznikne rekonštrukciou už existujúceho futbalového štadióna. Jeho súčasťou budú sektory pre skok do výšky, hod oštepom, vrh guľou či trať vodnej priekopy. Atletický štadión bude taktiež slúžiť pre širokú verejnosť na rekreačný beh. Začiatok výstavby štadióna je naplánovaný na jar 2021, predpokladaný čas realizácie mesto odhaduje na osem až 12 mesiacov.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte Facebook Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Najčítanejšie