Rôzne Správy

Štiavničania majú vyjadriť svoj názor: Brali by ste pravidelné trúbenie zo zámku?

Anketa, ktorú vytvorili múzejníci, zisťuje, čo si obyvatelia mesta myslia o trúbení z Nového zámku. Chcú ho totiž rozšíriť.

Ilustračný obrázok k článku Štiavničania majú vyjadriť svoj názor: Brali by ste pravidelné trúbenie zo zámku?
Zdroj: TASR

Múzejníci zo Slovenského banského múzea v Banskej Štiavnici sa rozhodli zistiť, čo si obyvatelia mesta myslia o trúbení z Nového zámku. Dôvodom je požiadavka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Banská Štiavnica na rozšírenie tohto trúbenia aj mimo letnej turistickej sezóny.

Vedúca odboru marketingu a environmentálnej výchovy Slovenského banského múzea (SBM) Petra Páchniková priblížila, že v súčasnosti sa trúbenie z Nového zámku využíva v hodinových intervaloch počas letnej turistickej sezóny, a teda od mája do konca októbra. Ide o elektronický zvuk napodobňujúci zvuk historickej trúby používanej v čase protitureckých bo­jov.

Múzeum sa preto rozhodlo, že sa na názor opýta aj obyvateľov mesta, najmä obyvateľov historického centra, a tiež návštevníkov mesta. Svoj názor môžu vyjadriť prostredníctvom ankety na sociálnej sieti. Zverejnené názory budú podľa Páchnikovej slúžiť ako podklad na ďalšie rokovania s oblastnou organizáciou, s ktorou budú hľadať riešenie, v akom rozsahu trúbenie ponechať.

Páčilo by sa vám trúbenie aj mimo letnej sezóny?

áno 57%
nie 43%

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Najčítanejšie